Data dodania: 22.06.2018

Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:

Akcja edukacyjno-kulturalna „Miej Obraz Osoby Niewidomej” (MOON) to inicjatywa dąbrowskiego społecznika i wokalisty – Łukasza Barucha. 22 lutego br. rozpoczął on wraz z przyjaciółmi z Fundacji „Wygrajmy Razem” cykl spotkań w placówkach szkolno-przedszkolnych.

W sumie w ciągu czterech miesięcy akcja została zrealizowana w 10. przedszkolach i 3. szkołach podstawowych na terenie Dąbrowy Górniczej. Celem akcji było uwrażliwianie dzieci i zapoznanie ich poprzez zabawę ze światem osób dotkniętych dysfunkcją wzroku.

Akcja Łukasza Barucha spotkała się z ogromnym, społecznym poparciem i zyskała wielką popularność dzięki regionalnym i ogólnopolskim mediom (Magazyn „Nasze Sprawy”, „Dziennik Zachodni”, TVP3, TVS, TV TELOPL, TVP2, TVN). Działania realizatorów akcji były możliwe dzięki wsparciu wielu partnerów (firm, instytucji, organizacji pozarządowych), jak również przyjaciół fundacji i dąbrowskich radnych.

W ramach akcji MOON prowadzone były warsztaty dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci, które miały szansę poznać świat osób niewidomych (zabawy na pozostałe 4 zmysły: słuch, smak, węch i dotyk), a także rozmawiano o tym, jak powinno nieść się pomoc osobom niepełnosprawnym. To były cudowne spotkania, pełne miłych słów i okazywania przyjaznych gestów. 

Dodatkowym elementem akcji było zrealizowanie 3 edukacyjnych filmów w charakterze wideo bloga pokazujących życie osoby niewidomej, w których Łukasz Baruch prezentował jak bez zmysłu wzroku można poradzić sobie przy prasowaniu koszuli, gotowaniu i pieczeniu ciasta.

W sumie MOON trafiła do grupy około 700 dzieci! Łukasz Baruch i jego ekipa dostali też zaproszenia do wielu polskich miast i mają nadzieję zorganizować tam kolejne spotkania.

Zachęceni powodzeniem inicjatywy organizatorzy zamierzają od września ruszyć z jej drugą edycją.

pr, fot. Wygrajmy Razem

Zobacz galerię...

Data publikacji: 22.06.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.