Data dodania: 18.09.2018

Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!

Dzięki materiałom o różnorodnych fakturach, kolorach, grubościach i kształtach nadamy naszym książkom ciekawy, niecodzienny wygląd, wciągający dzieci do twórczej zabawy i zachęcający do niezwykłych odkryć.

Warsztatom przyświecają cele edukacyjne, ale też terapeutyczne, włączające i integrujące. Poruszymy dziecięcą kreatywność, uwrażliwimy na dotyk, rozbudzimy sensorycznie, a przede wszystkim zapewnimy doskonałą zabawę!

Naszą książkę utworzy sześć kart – każda z nich to osobna opowieść o życiu na królewskim dworze. Niektóre elementy zostaną przyszyte na stałe, natomiast duża część z nich będzie ruchoma, aby książeczka zachęcała do wykonywania różnorodnych zadań. Potrenujemy też różne umiejętności, np. liczenie, rozróżnianie kształtów figur geometrycznych czy kolorów, poćwiczymy zdolności manualne. Gotowa książka może stanowić znakomity punkt wyjścia do rozmów zarówno o dawnych czasach, jak i współczesnych zwyczajach.

Materiały do uszycia książki zapewnia muzeum. Niektóre elementy będzie można wykonać samodzielnie, inne, nieco trudniejsze, będą wcześniej przygotowane i będzie można z nich skorzystać – zależnie od potrzeb dziecka, jego zdolności, upodobań i pomysłów.

Odbiorcy: Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością wzroku, ze spektrum autyzmu, z deficytami sensorycznymi oraz wszystkich, dla których książki drukowane nie są wystarczająco czytelne i zrozumiałe.

Czas i miejsce: 29 września, Stary Browar, ul. Stanisława Kostki Potockiego 11
Koszt: 10 zł od osoby, 7,5 zł od osoby z Kartą Dużej Rodziny

Data publikacji: 18.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.