Aktorzy bielskiego teatru chcą zainteresować widzów językiem migowym

Zespół aktorski wraz z dyrektorem bielskiego Teatru Polskiego zaangażował się w akcję „Migamy w Polskim”. Ma na celu wzbudzić zainteresowanie językiem migowym. Powstał krótki film, na którym aktorzy zaprezentowali podstawowe zwroty – podała bielska scena.

– To działanie, dzięki któremu chcemy zainteresować widzów językiem migowym, a przy okazji zachęcić do spróbowania sił w „miganiu” podstawowych znaków i liter alfabetu języka migowego – podała Irena Świtalska z bielskiego Teatru.

Aktorzy wzięli udział w krótkim filmie. Można go zobaczyć na teatralnym profilu na serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dKekFru5-lA&feature=emb_logo.

– Prezentowane są podstawowe zwroty języka migowego, jak na przykład: przywitanie, pożegnanie, ale także „teatralny słowniczek” z pojęciami takimi jak aktor, scena, czy teatr. Aktorów prezentujących podstawowe litery Polskiego Alfabetu Palcowego można również zobaczyć na specjalnej edycji plakatów i ulotek – podała Świtalska.

Bielska scena od 2013 r. ma w repertuarze sztuki dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu w ramach programu „Spektakle bez barier”. – Dzięki zastosowaniu tłumaczeń na język migowy oraz audiodeskrypcji ułatwiamy osobom niepełnosprawnym korzystanie z oferty naszego teatru – wyjaśniła przedstawicielka Teatru.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako polska. (PAP)

Zobacz galerię…

Marek Szafrański, fot. Dorota Koperska / Teatr Polski w Bielsku-Białej

Data publikacji: 07.01.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również