Konferencja Pełno(s)prawny Student przed nami

14 listopada br. odbędzie się XIII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student. W tym roku spotkamy się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Budynek A-V, przy ul. Prądnickiej 80. Konferencja będzie trwała od 9.00-17.00

Konferencja ta organizowana jest przez naszą Fundację od 2006 roku i każdego roku gromadzi liczne grono uczestniczek i uczestników. Dostęp do szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko szansa na niezależne życie, ale też możliwość stałego rozwoju. Każdego roku staramy się wybierać aktualne i ważne tematy.

Tematy tegorocznej konferencji
W tym roku będziemy rozmawiać: o funduszu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, konkursie w ramach Osi III PO WER – Uczelnia dostępna, konkursie w ramach Osi III PO WER – projektowanie uniwersalne (założenia, warunki oraz standardy kosztów ustalone w konkursie). Poznamy też kluczowe aspekty funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnicy konferencji będą też mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat echolokacji – niedocenianej umiejętności w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących.
Zaproszeni eksperci z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przedstawiciele środowisk uczelni wyższych i organizacji pozarządowych podzielą się wiedzą, doświadczeniami oraz uwagami związanymi z wyżej wymienionymi projektami.
Zapowiada się więc dużo ciekawych dyskusji.
Pełny program konferencji dostępny jest na naszej stronie internetowej.
https://firr.org.pl/aktualnosci/konferencja-pelnosprawny-student-przed-nami-zapraszamy-6015/

Udział w konferencji jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.


Info: FIRR
Data publikacji: 28.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również