ParrotOne – pomoc w wyjściu z cyfrowego wykluczenia

ParrotOne to polska aplikacja społecznościowa ze zintegrowanym komunikatorem oraz funkcjami ułatwiającymi pisanie osobom z dysfunkcjami rąk i dłoni. Ułatwia nawiązywanie nowych znajomości czy rozmów w grupach zainteresowań. W ciągu pół roku aplikację pobrało 18 tys. użytkowników.

Aplikacja jest przydatna i użyteczna nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami, a brak reklam i przetwarzania danych osobowych na cele komercyjne czyni z ParrotOne bezpieczną alternatywę dla innych kanałów komunikacji.

– Użytkownikom z niepełnosprawnościami aplikacja podpowiada z boku ekranu listę całych zdań oraz (z czasem użytkowania) części zdań, a nad klawiaturą dodatkowo bezbłędne słowa. Z kolei w większości aplikacji klawiatur na urządzenia mobilne otrzymujemy jedynie podpowiedzi pojedynczych wyrazów – wyjaśnia Grzegorz Lewandowski, pomysłodawca ParrotOne, aplikacji powstałej w start-upie. – Dzięki naszemu rozwiązaniu udało się znacznie ograniczyć liczbę ruchów potrzebnych do skonstruowania wypowiedzi. Specjalnie zaprojektowaliśmy także interfejs aplikacji. Pomaga on osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami ruchowymi rąk oraz dłoni pisać szybciej i z mniejszym wysiłkiem.

Konstruktorom udało się znacznie ograniczyć liczbę ruchów potrzebnych do skonstruowania wypowiedzi. Cały czas pracują nad tym, by aplikacja była lepsza i bardziej funkcjonalna, wprowadzając kolejne usprawnienia i funkcje.

Prowadzenie start-upu w Polsce w ocenie konstruktorów, wynalazców i przedsiębiorców jest ogólnie wysoki, szczególnie w przypadku projektu nie w stu procentach nastawionego komercyjnie. Wyzwaniem jest – jak twierdzą -polska biurokracja, system podatkowy itp. Głównym celem tej konkretnej aplikacji jest pomoc w wyjściu z cyfrowego wykluczenia. Dlatego ParrotOne w wersji z kluczowymi funkcjami jest i zawsze będzie darmowy.

Użytkownicy mogą natomiast wesprzeć rozwój tej aplikacji przez wykupienie subskrypcji premium z dodatkami.

Oprac. IKa
Data publikacji: 27.01.2020 r

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również