Poznański senior dowie się przez telefon, jak wysłać e-mail lub zainstalować program

Jak wysłać e-mail, zgrać zdjęcia ze smartfona czy zainstalować program w komputerze – takich informacji udzielą seniorom w Poznaniu konsultanci Telefonu Porad Cyfrowych. To kolejna usługa przygotowana specjalnie dla starszych mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Projekt, w ramach którego poznańscy seniorzy mogą liczyć na telefoniczne wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii realizuje Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Konsultanci rozpoczną pracę w przyszłym tygodniu, będą czuwać pod numerem telefonu 603 489 205.

– Cieszę się, że poznańscy seniorzy są aktywni i chętnie korzystają z nowych technologii. Nie ustępują swoim wnukom w znajomości mediów społecznościowych, obsługują konto w banku przez internet, spotykają się wirtualnie za pomocą komunikatorów. Wszystkim, którzy w tym świecie nowoczesnych rozwiązań napotkają problemy, zaoferujemy odpowiednią pomoc – powiedział wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

Jak podał poznański magistrat, dzięki infolinii seniorzy będą mogli uzyskać wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów z obsługą komputera, tabletu, telefonu czy smartfona lub aparatu fotograficznego. Konsultanci wytłumaczą, jak wysłać e-mail, zgrać zdjęcia z telefonu czy pobrać z internetu aplikacje i komunikatory. Podpowiedzą też, jak założyć konto na portalach społecznościowych.

– Będą służyć zainteresowanym nie tylko fachową wiedzą w zakresie rozwiązań problemów ze sprzętem elektronicznym, ale również doradzą, jak aktywnie i ciekawie spędzić czas z komputerem, tabletem lub smartfonem. Wszystkie propozycje będą dopasowane do preferencji i zainteresowań osoby dzwoniącej – zapewnił dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych Wojciech Bauer.

Na konsultacje nie będą obowiązywały zapisy.

W stolicy Wielkopolski realizowany jest program Poznań Viva Senior – pakiet nieodpłatnych usług dla poznanianek i poznaniaków w starszym wieku. To m.in. możliwość darmowego dowozu książek z biblioteki, nieodpłatne usługi pedicure, możliwość zamówienia mycia okien czy pomoc przy usuwaniu drobnych usterek domowych. (PAP)

rap/, fot. freepik.com

Data publikacji: 09.05.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również