Szkoły z pompą! dla osób z MPD

Szkoły z pompą! dla osób z MPD

Skierowany do szkół konkurs na wspólne pompowanie to kolejna odsłona społeczno-edukacyjnej kampanii Żyj z pompą!.

Celem projektu jest włączenie dzieci i młodzieży do walki ze stereotypowym postrzeganiem osób z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz zachęcenie ich opiekunów do śledzenia postępów medycyny i nowych refundowanych terapii, które mogą skutecznie pomóc ich podopiecznym. Na zwycięzców czeka nagroda główna – trening siatkówki z Piotrem Gruszką.

Zasady konkursu
Do wzięcia udziału w konkursie organizatorzy zapraszają szkoły podstawowe, gimnazja i licea z całej Polski. Aby zawalczyć o trening siatkówki z Piotrem Gruszką i wesprzeć kampanię Żyj z pompą!, wystarczy nakręcić filmik (np. telefonem komórkowym), w którym grupa uczniów wykona pompki, albo coś napompuje (np. balony, koła rowerowe). Ważne jest, aby w trakcie filmu padło hasło lub pojawił się napis „Żyj z pompą!”. Konkursowy filmik należy umieścić na profilu kampanii Żyj z pompą! na Facebooku (www.facebook.com/zyjzpompa) do 20 listopada br. Spośród prac zamieszczonych na fanpage’u akcji zostaną nagrodzone trzy najciekawsze, najbardziej pomysłowe, niesztampowe, bądź te, których twórcy wykażą się największym zaangażowaniem. Organizatorzy są otwarci na wszelkie oryginalne propozycje przekazu Żyj z pompą! Dodatkowym atutem będzie nominowanie przez autorów filmiku trzech osób, instytucji lub szkół do włączenia się w kampanię i powiadomienie o tym nominowanych oraz organizatorów.
Nagrodą główną jest trening siatkówki z Piotrem Gruszką w szkole, która zajmie pierwsze miejsce. Na zdobywców II i III miejsca czekają piłki z autografem sportowca.
Na Facebooku zamieszczone są filmiki ambasadorów akcji: Piotra Gruszki, siatkarza, byłego reprezentanta Polski, Mistrza Europy 2009 i srebrnego medalisty mistrzostw świata 2006 oraz aktorki Barbary Kurdej-Szatan.

O kampanii Żyj z pompą!
Kampania społeczno-edukacyjna „Żyj z pompą!” wystartowała 27 marca br. Organizatorzy apelują do opiekunów małych pacjentów o śledzenie postępów medycyny i nowych refundacji terapii, które mogą skutecznie pomóc ich podopiecznym, a także podejmują walkę ze stereotypowym postrzeganiem osób z MPD. Kampania, którą zainicjowały organizacje działające na rzecz osób z dziecięcym porażeniem mózgowym, jest poświęcona podniesieniu świadomości na temat osiągnięć w jego leczeniu. Zwraca uwagę na problem braku wiedzy – zarówno wśród pacjentów, ich bliskich, ale także w środowisku medycznym – o nowych, lepszych i refundowanych metodach leczenia. Przykładem jest pompa baklofenowa, która nie tylko łagodzi objawy spastyczności (nadmierne, często bardzo bolesne napięcie mięśni), ale także daje pacjentom możliwość poprawy jakości ich życia. Leczenie jest refundowane już od trzech lat. Niestety, wciąż niewiele osób o tym wie. Brak wiedzy wśród rodziców, opiekunów, lekarzy i fizjoterapeutów powoduje, że wielu pacjentów, którzy mogliby skorzystać z właściwej terapii i poprawić jakość swojego życia, decyduje się na terapie nieodwracalne, okaleczające, które nie zawsze przynoszą spodziewane rezultaty.
Kampania „Żyj z pompą!” jest inicjatywą sześciu organizacji: Fundacji „żyć z POMPĄ”, Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok dalej”, Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Dębicy, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu, Fundacji Udaru Mózgu oraz Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Patronat nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych, Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.
Więcej informacji o kampanii: www.zyjzpompa.pl
pr

Data publikacji: 23.10.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również