Warsztaty z Natalią Partyką już w listopadzie w Gdańsku

Fundusz Natalii Partyki organizuje darmowe warsztaty dla zawodników olimpijskich i paraolimpijskich. 9 i 10 listopada w Gdańsku młodzi zawodnicy dowiedzą się, jak w nowoczesny sposób rozwijać swoje talenty, zdobywać sponsorów i promować się w mediach społecznościowych oraz poznają metodę TRE, czyli ćwiczenia uwalniające od napięć i traumy. Wezmą również udział w badaniu MindSonar. Z takiego badania korzystali m.in. Natalia Partyka, Przemysław Saleta i Karol Bielecki. Warsztaty organizowane są dzięki wsparciu internautów udzielonemu na platformie PolakPotrafi.

W warsztatach weźmie udział dziesięciu wybranych sportowców różnych dyscyplin – stypendystów Funduszu Natalii Partyki. Dzięki warsztatom z psychologii sportu dowiedzą się, jak ważna jest dobra koncentracja w sporcie. Podczas warsztatów z dietetyki sportowej poznają zasady co jeść przed, po treningu lub w dniu zawodów, by mieć jak najlepsze wyniki. Część warsztatów dotyczyć będzie promocji sportowców na Facebooku, Instagramie, YouTube czy Twitterze i kontaktów z mediami.

Natalia Partyka tak komentuje program warsztatów: – Kariera sportowca to nie tylko przygotowanie fizyczne i treningi, ale też przygotowanie mentalne, odporność na stres, koncentracja oraz przygotowanie dietetyczne, kontakty z mediami, sponsorami i kibicami. W dzisiejszych czasach niewątpliwą siłą są social media. Pokazujmy w internecie to, jak trenujemy, jak się przygotowujemy do zawodów, co robimy w czasie wolnym i bądźmy w tym wszystkim sobą, a nasze szanse na powodzenie będą rosły.

Pierwszy dzień warsztatów zakończy Magdalena Kwaśniewska-Tafel (Remedium Centrum Rozwoju)- specjalistka metody TRE. Jej celem jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Drugiego dnia stypendyści Funduszu Natalii Partyki wezmą udział w badaniu Magdy Kwaśniewskiej i Tomasza Zawadzkiego – specjalistów MindSonar. To nowoczesna, interakcyjna metoda pomiaru psychologicznego stosowana powszechnie w Holandii, zarówno w sporcie, jak i w biznesie.

Jak mówią sami trenerzy: – Badanie to pozwala lepiej zrozumieć swoje myśli i zachowania w konkretnej sytuacji. Uczestnik otrzymuje raport na temat swojego sposobu funkcjonowania. Następnie konsultant MindSonar omawia z nim, co można na jego podstawie wnioskować i nad czym warto pracować. Stypendyści Funduszu Natalii Partyki z pewnością bardzo na tej wiedzy skorzystają.

„Nikt nie robi takich warsztatów”
Warsztaty w Gdańsku będą kolejnymi z serii organizowanych przez Fundusz Natalii Partyki. Jak mówi sama założycielka funduszu: – Każdy warsztat uzupełnia wiedzę stypendystów o tematy, których znajomość jest niezbędna do budowania profesjonalnego podejścia do sportu – a do której zawodnicy w Polsce rzadko mają dostęp. Po poprzednich trzech edycjach konkursu stypendialnego wiemy, jak bardzo im się ona przydaje.

Zawodnicy mówią otwarcie, że to kompleksowe przygotowanie znacząco poprawia ich wyniki sportowe.- Nikt nie robi takich warsztatów i nam o takich rzeczach nie opowiada, nawet na zgrupowaniu kadry narodowej. Jest to duża dawka wiedzy, która bardzo mi pomaga w osiąganiu założonych celów – mówi Oskar Kwiatkowski, reprezentant Polski w snowboardzie i dwukrotny stypendysta Funduszu Natalii Partyki.

Miała pod górkę – wspiera przyszłych mistrzów
Natalia jest jedną z najlepszych zawodniczek tenisa stołowego na świecie. Zdobyła pięć złotych medali Igrzysk Paraolimpijskich – w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Trzykrotnie uczestniczyła również w Igrzyskach Olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jest jedyną zawodniczką w historii ruchu olimpijskiego , która uczestniczyła trzykrotnie w tym samym roku w obu wydarzeniach , tzn Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich.

W Japonii przygotowywane są o niej kolejne filmy dokumentalne, ale w Polsce nie zawsze było łatwo – zarówno z powodu uprzedzeń do jej niepełnosprawności, jak i braku wsparcia finansowego na początku jej kariery, mimo pierwszych wielkich sukcesów. Natalii to nigdy nie zraziło, jednak zdawała sobie sprawę, że inni sportowcy mogliby z tych powodów zrezygnować z rozwoju dalszej kariery. Stąd powstała idea założenia Funduszu, który by wspierał młodych zawodników w podobnych sytuacjach. Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka realizuje IV edycję programu stypendialnego dla zdolnych młodych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Stypendium w ramach funduszu to 10 tys. złotych na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Organizatorem warsztatów jest Natalia Partyka, Fundacja Dobra Sieć i firma MindSonar dzięki wsparciu finansowemu internautów na platformie PolakPotrafi i firmie Allianz Polska. Partnerem programu stypendialnego Funduszu Natalii Partyki jest sieć sklepów Biedronka.

********************
Fundusz Natalii Partyki powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu, mają trudności z rozwojem kariery. 14 września 2015 r. podczas konferencji prasowej zaprezentowano 12 pierwszych stypendystów Funduszu, wybranych spośród 120 kandydatów. Aktualnie jesteśmy w trakcie IV edycji. Do tej pory wsparliśmy 44 zawodników różnych dyscyplin sportowych. Laureaci konkursu stypendialnego otrzymują stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych. Jednak fundusz to nie tylko stypendia. W ramach cyklu warsztatów Szatnia Sportowców szkolimy sportowców w całej Polsce. Stworzyliśmy też Blog Startowy – portal informacyjny skierowany do sporowców wkraczających w etap profesjonalnej kariery sportowej.

pr

Data publikacji: 06.11.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również