Zaproszenie dla rodzin osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza członków rodzin osób, które doświadczyły kryzysu psychicznego na bezpłatne internetowe warsztaty dotyczące zaburzeń i chorób psychicznych. Celem spotkania jest wzrost wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie poczucia wykluczenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia” współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Osoby prowadzące:

– Agnieszka Ejsmont – przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier”, pracuje w programie „Doradcy telefoniczni” jako ekspert przez doświadczenie.

– Łukasz Święcicki – profesor nauk medycznych, psychiatra, wieloletni kierownik II Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, autor licznych publikacji.

W programie m.in.: pierwsze objawy choroby psychicznej, urojenia prześladowcze wobec rodziny, motywowanie do leczenia, sygnalizowanie myśli samobójczych, odpowiedzi na pytania uczestników.
Warsztaty odbędą się w czwartek, 3 grudnia w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 18.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod poniższym linkiem.

https://app.evenea.pl/event/warsztatydlarodzin/

Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Osoba do kontaktu: Hanna Pasterny, e-mail: hanna.pasterny@cris.org.pl, tel. 503 074 783

fot. pixabay.com

Data publikacji: 23.11.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również