Data dodania: 09.09.2015

Udany start w Koszalinie

Teatralnie, oficjalnie, muzycznie – 12. EFF Integracja Ty i Ja wystartował! Pierwszym festiwalowym wydarzeniem był performance „Obudź się na niepełnosprawność" na Rynku Staromiejskim.

Inaugurację na placu przed Koszalińską Biblioteką Publiczną rozpoczął koncert Wojskowej Orkiestry z Koszalina, złożony z brawurowo zagranych muzycznych motywów filmowych. Tuż po, plac zaczarował Teatr Recepta wraz z przyjaciółmi – młodzieżą z Pałacu Młodzieży – spektaklem Efekt Motyla. W Galerii Region miał miejsce wernisaż wystawy Fotokonfrontacje 2015. Inaugurację zakończył fantastyczny, energetyczny, koncert Tomasza 'Kowala' Kowalskiego, który zaśpiewał standardy bluesowe i rockowe, w tym nieśmiertelne utwory Ryśka Riedla.

Jutro od rana w kinie Alternatywa projekcje filmów konkursowych. Od godz. 10 do 14 w miasteczku festiwalowym prezentacje specjalnych programów pomocy dla osób niepełnosprawnych Ergo Hestii, w tym pokaz egzoszkieletu – specjalnego urządzenia do pionizowania osób poruszających się na wózku – wybrane osoby niepełnosprawne będą mogły wypróbować urządzenie. W spotkaniu weźmie udział Tomasz Kowalski.

O godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Bugajskim, przewodniczącym jury (namiot festiwalowy), a o godz. 20.30 na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu Tomaszem Karczem, stylistą, fryzjerem, modelem, projektantem mody, uczestnikiem Fotokonfrontacji.

Zobacz galerię...

pr

Data publikacji: 09.09.205 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.