Data dodania: 27.09.2016

10 lat na wystawie

Od 6 do 31 października 2016 r. w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2, trwać będzie wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Tematem wystawy jest "Wszystko co kocham. 10. urodziny WTZ im. Jana Pawła II".

Na ekspozycję składają się fotografie opowiadające o minionych dziesięciu latach życia tej placówki oraz prace plastyczne wykonane przez podopiecznych podczas zajęć terapeutycznych.

Prace malarskie wykonane w technice akryli przedstawiają ukochane przez artystów miejsca, to za czym tęsknią i do czego chętnie wracają. Górskie i morskie pejzaże, ukwiecone łąki, pola, leśne zakątki i rozlewiska rzek z pewnością urzekną oglądających i przywołają piękne wspomnienia.

- Obok obrazów, podziwiać będzie można wyroby rękodzielnicze i przedmioty użytkowe, zdobione techniką decoupage, a między nimi kuferki, pudełka czy butelki. Wzrok przyciągną z pewnością ciekawe wzory biżuterii zachwycające bogactwem kolorów i różnorodnością materiałów - mówi Maria Mendel, kurator wystawy. - Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający wystawę doceni piękno prac i znajdzie wśród nich coś dla siebie – dodaje.

Uzyskany ze sprzedaży dochód, przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków związanych z rehabilitacją społeczną uczestników i przyczyni się do ich pełniejszego rozwoju.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 6 października o godzinie 12:00.

Organizatorzy wystawy serdecznie zapraszają!

Data publikacji: 27.09.2016 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON