Data dodania: 01.12.2016

Teatralni z PODAJ DALEJ ciągle w akcji

Teatr łączy w sobie wszystko co w człowieku ważne; zadaje pytania i szuka na nie odpowiedzi. Dotyka rzeczy ważnych i błahych. Przekonało się o tym 30 uczestników warsztatów teatralnych organizowanych w ramach projektu Teatralni z PODAJ DALEJ.

W teatrze dzieją się więc rzeczy ważne i błahe, ale często też nieprawdopodobne. W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ doświadczamy tego od początku naszych działań z teatrem. Podczas warsztatów teatralnych w jednej chwili z Pawła, Asi czy Adama można stać się drwalem, królem czy choćby psem strzegącym skrzyni skarbów. Tak, to już się dzieje...

Pragniemy przypomnieć, że w projekcie uczestniczą osoby z niepełnosprawnością, które w działaniach artystycznych biorą udział wspólnie z własnym rodzeństwem. Aktorzy pracują nad swoimi rolami a warsztaty stały się już próbami teatralnymi. W teatrze można również obchodzić wigilię w listopadzie i dostawać „udawane" prezenty bez okazji. Uczestnicy nie chcą zdradzać co przygotowują tym razem dla widzów, ale możemy się domyślać, że będą to rzeczy zdecydowanie nieprawdopodobne.

Nieprawdopodobne jest również to, że interpretacja ról, scenografii i innych środków wyrazu artystycznego pochodzi bezpośrednio z doświadczeń i przeżyć naszych aktorów. Podczas trwających prób do spektaklu rodzą się w głowach naszych podopiecznych również pomysły na scenografię i kostiumy. To założenie instruktora teatralnego Przemka sprawdza się w obu grupach przygotowujących spektakle teatralne. Niby ten sam temat, niby ten sam spektakl, ale jakie efekty zobaczymy na scenie będzie zależało od aktorów, którzy pracują niezależnie, w swoich grupach. Jesteśmy przekonani, że tym razem również nas zaskoczą swoją kreatywnością i talentem. Na efekty ich pracy poczekamy do stycznia 2017 roku.

Projekt Teatralni z PODAJ DALEJ realizowany jest od września 2016 do marca 2017 roku przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ a współfinansowany jest z środków Fundacji PZU i 1% podatku.

Zobacz galerię...
Tekst i fot. Podaj Dalej
Data publikacji: 01.12.2016 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON