Data dodania: 16.02.2017

Zajęcia artystyczne dla osób dysfunkcją wzroku

Fundacja CEDUNIS przygotowała cykl zajęć artystycznych dla młodych osób z dysfunkcją wzroku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty zajęć i do udziału.

Cel zajęć
Przygotowanie krótkiego występu możliwego do zaprezentowania na żywo lub przed kamerą. Pośrednim, choć być może ważniejszym celem jest kontakt ze sztuką i rozwój własnej ekspresji uczestnika.

Sposób pracy
Cykl ośmiu-dziesięciu cotygodniowych zajęć indywidualnych w siedzibie Fundacji CEDUNIS. Zajęcia trwają półtorej godziny plus przerwa, a rozpoczynają się rozgrzewką lub wprowadzeniem. Na sali podczas zajęć może przebywać opiekun osoby niepełnosprawnej oraz osoba z Fundacji.

Sens zajęć
Uruchomienie i kształcenie artystycznych i fizycznych umiejętności uczestników w sposób, który pozwoli na sceniczne działanie.
Śpiew, mowa i gest są niezależne od możliwości widzenia i w bezpiecznej przestrzeni można je rozwijać z pominięciem problemu niepełnosprawności. Osoba biorąca udział w zajęciach będzie pracowała nad piosenką, wierszem, prozą lub etiudą aktorską. Znaczna cześć pracy będzie poświęcona pracy nad tekstem, rozumieniu treści, analizie i interpretacji, czy też rozmowie o sztuce jako takiej. Uzupełnieniem będzie praca w przestrzeni (ruch i gest) oraz emocje.

Prowadzący
Maciej Ciechomski. Aktor i reżyser amator. Uczył się na zajęciach pantomimy Stefana Niedziałkowskiego, warsztatach w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, na warsztatach śpiewu Olgi Szwajgier, teatru fizycznego, tańca butoh, i innych. Wyreżyserował i zrealizował dwa spektakle („Róże" w 2013 roku i „Pieśń pieśni Shir Hahirim" w 2015 roku). Wystąpił w kilkudziesięciu etiudach filmowych, teledyskach i reklamach. Przeprowadził kilka jednorazowych warsztatów teatralnych i aktorskich („Trzeba mieć odwagę", „Nienapewność", „Gestalt-Meisner") i kilkadziesiąt stałych zajęć aktorskich dla amatorów i profesjonalistów. Jest ojcem niewidzącego, autystycznego siedemnastolatka Melchiora.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy pod numerem: +48 667 958 040
Info: Fundacja Kultury bez Barier

Data publikacji: 16.02.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON