Data dodania: 31.05.2017

Zaczarowana Piosenka po raz 13. zabrzmi na krakowskim Rynku

14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko" oraz finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbędzie się 3 i 4 czerwca w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko", pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki prezydenta Polski.

W ramach Dni Integracji 3 czerwca niepełnosprawni mistrzowie sportu, w tym nasi czołowi paraolimpijczycy, zaprezentują się m.in. w pojedynkach rugby, szermierki, kolarstwa, koszykówki, ampfutbolu, kulturystyki, narciarstwa i parawioślarstwa. Komentatorami zmagań będą Krzysztof Głombowicz i Michał Olszański. O 13.00 rozegrany zostanie mecz siatkówki: sportowcy z niepełnosprawnością kontra gwiazdy.

Wieczorem 3 czerwca rozpocznie się finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Od pierwszej edycji festiwal objęła opieką artystyczną Ireny Santor. O Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, w dwóch kategoriach wiekowych, przy wsparciu gwiazd, walczyć będzie dwanaścioro wokalistów. Wraz z wokalistami wystąpią gwiazdy: Katarzyna Cerekwicka, Halina Młynkova, Anna Karwan, Marek Piekarczyk, Andrzej Kobra Kraiński, Mateusz Ziółko. Koncert Zaczarowanej Piosenki poprowadzą: Anna Dymna, Piotr Głowacki, Maciej Musiał, Zbigniew Zamachowski i Bronisława Zamachowska.

- To są już 14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko", a w ramach tego odbywa się 13. już Festiwal Zaczarowanej Piosenki. I to są dwa koncerty, w ramach tych dni. W sobotę jest finał Zaczarowanej Piosenki z udziałem naszych finalistów wyłonionych na etapie kilkustopniowych eliminacji i półfinałowego koncertu w Łazienkach Królewskich. I tych dwunastu finalistów będzie śpiewać w towarzystwie gwiazd - powiedziała PAP Life Małgorzata Segda z Fundacji Mimo wszystko.

W tym roku talent wykonawców oraz ich ekspresję sceniczną oceni jury w składzie: Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Maciej Zakościelny.

14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko" zakończy 4 czerwca wieczorny koncert „Tylko miłość". Wystąpią: Stanisława Celińska, Natalia Kukulska, Joanna Kulig, Robert Janowski, Janusz Radek oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z poprzednich edycji.

- To jest koncert, w którym poruszane są różne trudne tematy. W tym roku głównie będziemy mówić o opiekunach, o trudnej sytuacji opiekunów osób niepełnosprawnych. Poruszane ważne sprawy będą przeplatane piosenkami gwiazd. Prowadzić koncert będą Anna Dymna i Piotr Polk" - dodała Segda.

14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko" rozpoczną się 3 czerwca o godz. 9.45 na Rynku w Krakowie. (PAP Life)

dki/ zig/, oprac. rhr

fot. Gabriela Szewczyk

Data publikacji: 31.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.