Data dodania: 03.06.2017

Aplikacja audiomovie

Konsorcjum instytucji naukowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców tworzy system audiodeskrypcji i audionapisów na potrzeby seansów kinowych, pokazów festiwalowych i telewizji o nazwie audiomovie Konsorcjum instytucji naukowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców tworzy system audiodeskrypcji.

Skierowany jest on przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku i seniorów oraz wszystkich ludzi, którym czytanie napisów kinowych sprawia trudność. Projekt finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacje Społeczne. Każda z instytucji zaangażowanych w projekt wnosi do niego swoją wiedzę, doświadczenie i zasoby kadrowe. Takie podejście do sprawy daje twórcom programu pewność, że tworzą system nowoczesny i niezawodny, a przede wszystkim, odpowiadający potrzebom ludzi, którzy będą z niego korzystać.

Konsorcjum tworzy specjalną aplikacje mobilną, która ma pozwolić osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielnie uczestniczyć w seansach kinowych. Dzięki niej audiodeskrypcję będzie można odsłuchać na własnym smartfonie bez konieczności wypożyczania nieznanego sprzętu z kina. Z kolei seniorzy i wszyscy, którzy nie lubią czytać napisów będą mogli skorzystać ze ścieżki lektorskiej na swoim telefonie.

Więcej – na stronie projektu: http://audiomovie.pl/index.php/audiomovie/

sza

Data publikacji: 03.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.