Data dodania: 07.06.2017

Zaproszenie na rajdy rowerowe na tandemach

Fundacja „Niewidomi Na Tandemach" zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku oraz pilotów / wolontariuszy do udziału w jednym z trzech rajdów rowerowych organizowanych w ramach projektu: „Odkrywamy 60 Pomników Historii Polski. Integracja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem w dostępie do kultury - III edycja."

Podczas tych wypraw uczestnicy będą mieli możliwość zarówno poznawania siebie wzajemnie, dzielenia się niezwykłymi przeżyciami z odbytych dotąd eskapad rowerowych, ale także zwiedzać i podziwiać polską kulturę i przyrodę.

Organizatorzy starają się zapewnić szczególnie uczestnikom niewidomym możliwość aktywnego wypoczynku, realizowania ich pasji, jaką jest jazda na jednośladach, jak również pokazanie wielu punktów i miejsc kultury, do których nie mają na co dzień dostępu lub jest on ograniczony. Także dla naszych pilotów / wolontariuszy jest to ciekawe przeżycie – zastępowanie oczu osobom jadącym na tylnych siodełkach, opisywanie im mijanych widoków, uczenie się obserwowania świata z zupełnie innej perspektywy. Samo prowadzenie tandemu jest dla nich często zupełnie nowym i fascynującym doświadczeniem.

Choć projekt skierowany jest głównie do osób niewidomych, na tylne siodełka zapraszamy także pasjonatów jazdy na rowerze, którzy z powodu innych dysfunkcji nie są w stanie samodzielnie jeździć.

Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
Prócz tych atrakcji turystycznych, przygotujemy także dla Was mały quiz z wiedzy na temat 60 pomników historii Polski, który niebawem pojawi się na naszej stronie. Dla zwycięzców będą nagrody!

A tymczasem:zapraszamy na rajdy:
1. Rajd Wielkopolski, termin: 19-24 czerwca 2017 r.
Ostateczny termin rekrutacji to: 10 czerwca 2017 r.
2. Rajd Warmia i Mazury, termin: 06-11 sierpnia 2017 r.
Ostateczny termin rekrutacji to: 01 lipca 2017 r.
3. Rajd Zachodniopomorski, termin: 10-15 września 2017 r.
Ostateczny termin rekrutacji to: 01 sierpnia 2017 r.

spośród 60 pomników historii podczas naszych eskapad będzie można zwiedzić piękną Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha w Gnieźnie, Zespół Zamkowo-Parkowy wraz z kościołem parafialnym - nekropolią właścicieli w Kórniku. podczas wędrówek po Warmii i Mazurach będzie możliwość zapoznania się z polem bitwy pod Grunwaldem lub Kanałem Elbląskim (1844-1881), zaś wybierając się z wizytą na ziemie województwa zachodniopomorskiego będzie możliwość poznania miejsca założenia dawnego klasztoru cystersów, późniejszej letniej rezydencji książąt pomorskich w Kołbaczu.

W każdym rajdzie może wziąć udział 16 tandemów – fundacja zapewnia tylko 10. Pozostali uczestnicy muszą zgłosić się z własnymi.

Osoby z dysfunkcją wzroku nie mają obowiązku samodzielnie poszukiwać pilota tandemu, by wziąć udział w wyprawie.

Opis trasy oraz link do formularza zgłoszeniowego:
http://niewidominatandemach.pl/wydarzenie/rajd-rowerowy-wielkopolska-kujawsko-pomorskie/?instance_id=3

„Żyj aktywnie! Pomagaj! Dziel się pasją!"
pr
Data publikacji: 07.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.