Data dodania: 09.08.2017

Festiwal Kultury Bez Barier zbliża się!

To już za niespełna dwa miesiące, od 29 września do 15 października – Międzynarodowego Dnia Białej Laski!

Z okazji 5. jubileuszowej edycji, zamiast Tygodnia, jest Festiwal Kultury Bez Barier. Tak jak zawsze, we współpracy z Teatrem Rozmaitości Warszawą oraz Miastem Stołecznym Warszawa, przygotowaliśmy różnorodne wydarzenia, od spektakli, przez warsztaty, po wystawy i oprowadzenia. Pojawią się także nowości, jak minifestiwal filmowy bez barier, który odbędzie się w kinie Elektronik w Warszawie. 6-8 października pokażemy filmy bez barier – polskie, zagraniczne, obyczajowe, komedie, dramaty... Będą różne tytuły, filmy nowe i starsze, a to co je będzie łączyło to audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących/tłumaczenie na język migowy.

Tak jak w poprzednich latach, wydarzenia będą się odbywały nie tylko w stolicy, ale także w innych miastach w Polsce. Już teraz zapraszamy do Stalowej Woli, Lublina, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Rzeszowa, Gdyni, Zielonej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia, Katowic i Olsztynka. A to nie koniec listy miast w których się odbędą spektakle, oprowadzania, wystawy dostępne dla wszystkich.

Najważniejsi w Festiwalu są nasi odbiorcy, dlatego już teraz zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach bez barier, i zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook, jak też strony internetowej, która ruszy na początku września.

Udostępniajcie informację, zapraszajcie znajomych, świętujmy te 17 dni w jak najszerszym gronie.

Twórzmy razem kulturę bez barier! Do zobaczenia we wrześniu!
Organizatorzy V WFKBB
Data publikacji: 09.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.