Data dodania: 10.08.2017

Warsztaty wokalne „wyGRAJMY razem z PRZYJACIÓŁMI" w Czaplinku

Kolejne warsztaty, tym razem profesjonalne, dla zaawansowanych wokalnie artystów z niepełnosprawnością „wyGRAJMY razem z PRZYJACIÓŁMI", odbyły się w terminie 30 lipca do 6 sierpnia w Czaplinku.

Ich organizatorami były: Fundacja „Przyjaciele" z Warszawy, Fundacja „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej, a partnerami: Czaplinecki Ośrodek Kultury, Hotel „Elekt", Restauracja „Ranczo"

Przez pierwszy tydzień sierpnia utalentowani artyści z niepełnosprawnością pochodzący z różnych stron Polski, szlifowali swój warsztat pod okiem i uchem doświadczonych instruktorów – aktorki Jolanty Banak i wokalistki jazzowej Agnieszki Wilczyńskiej.

Każdy dzień warsztatów rozpoczynał się od rozśpiewki czyli grupowych ćwiczeń wokalnych, mających na celu przygotowanie uczestników do kolejnych muzycznych zadań. Następnie artyści podzieleni przez instruktorów na dwie grupy, szlifowali interpretację tekstów z aktorką Jolantą Banak lub zajmowali się pracą nad sztuką wokalną z Agnieszką Wilczyńską.

Zwieńczeniem tygodniowej pracy był koncert finałowy w czaplińskim amfiteatrze. Konferansjerką zajął się dziennikarz Maciej Orłoś i jedna z instruktorek – aktorka Jolanta Banak. Dzięki kolejnej edycji warsztatów „wyGRAJMY RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI" miały miejsce kolejne spotkania ze sztuką, jak i były zawierane... nowe przyjaźnie.

Podczas koncertu finałowego można było nabyć płyty z utworami uczestników warsztatów, artystyczne rękodzieła, ozdoby i pluszaki w formie cegiełek na rzecz współorganizatora projektu – Fundacji „Przyjaciele".

Konferansjer koncertu – Maciej Orłoś przekazał jako cegiełkę swój identyfikator z festiwalu Woodstock, wspominając, że finałowy koncert warsztatów swą atmosferą przypominał mu te, znane w Polsce wydarzenie! Nie tylko za sprawą, tegorocznej pogody...

pr, fot. Wygrajmy Razem

Data publikacji: 10.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.