Data dodania: 04.10.2017

Ukazała się płyta zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej"

Pod koniec września Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej otrzymał długo oczekiwaną przesyłkę - płytę fundacyjnego zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej".

Prace nad pamiątkowym krążkiem wokalistów współpracujących z dąbrowską organizacją pozarządową, wspierającą artystów z całej Polski, trwały rok, ale wreszcie udało się i powstała płyta pod tytułem „Razem Łatwiej", która jest spełnieniem marzeń Mezaliansów. Zespół MEZALIANS ART powstał na okoliczność Festiwalu Twórczości Osób Niewidomych „Widzieć Muzyką" w Bytomiu Odrzańskim.

Jego pomysłodawcą jest dąbrowski wokalista, działacz społeczny, animator życia kulturalnego i prezes Fundacji „Wygrajmy Razem" - Łukasz Baruch. Początkowo Łukasz tworzył duet z Grzegorzem Dowgiałło z Chojnowa – niewidomym kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek – fortepian jazzowy). Nazwa zespołu stanowi żart wynikający z tego, iż związek (sceniczny) pasjonata z wykształconym muzykiem stworzył swoistego rodzaju artystyczny mezalians – stąd z humorem i dystansem dwaj przyjaciele postanowili nazwać zespół MEZALIANS ART.

Na płycie znalazły się utwory autorskie Grzegorza Dowgiałło, Łukasza Barucha i Przemka Cackowskiego, a także covery w nowych i czasem zaskakujących aranżacjach Dowgiałły. Formację tworzą obecnie Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch (Dąbrowa Górnicza), Iwona Zięba (Kraków), Przemek Cackowski (Grudziądz), Grzegorz Dowgiałło (Chojnów), Mariusz Trzeciak (Wrocław).

W weekend przełomu września i października artyści zespołu promowali płytę w Radio Kraków i oczywiście na Festiwalu „Widzieć Muzyką" w Bytomiu Odrzańskim. Płyta grupy wokalnej MEZALIANS ART została wydana przy finansowym wsparciu Gminy Dąbrowa Górnicza i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko". Stanowi gadget promocyjny, nie jest przeznaczona na sprzedaż. Można ją otrzymać podczas wydarzeń artystycznych realizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem". Nagrań z krążka będzie można niedługo posłuchać na oficjalnym kanale You Tube Fundacji „Wygrajmy Razem":
https://www.youtube.com/channel/UCrJldG3z6ev6_uH58YXAJVg

Najbliższy koncert promujący album grupy MEZALIANS ART odbędzie się 19 listopada 2017 w Klubie – Restauracji Villa Moda (Dąbrowa Górnicza al. Tadeusza Kościuszki 4b) w ramach tegorocznego projektu pod tytułem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" realizowanego przez Fundację „Wygrajmy Razem".
pr, fot. archiwum Fundacji „Wygrajmy Razem"
Data publikacji: 04.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.