Data dodania: 25.10.2017

„Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" – wkrótce kolejna edycja

W dniach 18 -19 listopada w Dąbrowie Górniczej, wystartuje kolejna edycja artystycznego projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko", realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem" i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w kooperacji z wieloma partnerami.

W tym roku po raz drugi przedsięwzięcie potrwa dwa dni i składać się będzie z dwóch niezależnych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich to koncert pt. „Muzyczne przeboje filmowe". 18 listopada o godz. 17.00, na scenie teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia zabrzmią w wykonaniu zaproszonych wokalistów popularne piosenki z polskich i zagranicznych filmów oraz seriali. Nie zabraknie takich przebojów jak „Deszczowa piosenka", „Over the Rainbow" czy „40 lat minęło". Oprawę muzyczną na wysokim poziomie gwarantuje dąbrowska Miejska Orkiestra Dęta. Koncert uświetnią również występy tancerzy z dąbrowskiej szkoły tańca Marengo.

W roli konferansjera wystąpi Jerzy Skoczylas z legendarnego kabaretu Elita.

Dzień później w klubie – restauracji Villa Moda o godz. 17.00 działający przy fundacji „Wygrajmy Razem" zespół Mezalians Art zaśpiewa m.in. piosenki ze swojej debiutanckiej płyty pt. Razem łatwiej. Płyta powstała dzięki wsparciu finansowemu fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" i gminy Dąbrowa Górnicza. Na repertuar występu złożą się zarówno utwory autorskie jak i covery takich hitów jak: „Don't Bring Me Down" (Electric Light Orchestra), „Sugar Baby Love (The Rubettes), czy „Super Trouper" (Abba).

Grupie wokalnej Mezalians Art w składzie: Karolina Żelichowska (DG), Łukasz Baruch (DG), Iwona Zięba (Kraków), Grzegorz Dowgiałło (Chojnów), Mariusz Trzeciak (Wrocław) i Przemek Cackowski (Grudziądz) akompaniować będzie zespół muzyczny Echotown.

Wstęp na opisane wyżej wydarzenia zagwarantują bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie PKZ i restauracji Villa Moda (dostępne od 6.11.2017). Można je również zarezerwować poprzez kontakt mailowy (wygrajmyrazem@gmail.com), bądź pod numerem telefonu 696094857.

Koncertom towarzyszyć będzie dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe fundacji „Wygrajmy Razem".
pr
Data publikacji: 25.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.