Data dodania: 16.10.2017

Lilla Latus bohaterką niecodziennej uroczystości

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że współpracująca od wielu lat z „Naszymi Sprawami", Lilla Latus – autorka publikowanych na naszych łamach licznych artykułów podróżniczych i nie tylko, była bohaterką niecodziennej uroczystości.

7 października w Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli odbył się benefis 30-lecia Jej pracy twórczej połączony z promocją najnowszej, dziewiątej książki Autorki pt. „Lillie".

Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz, mediów oraz liczna grupa przyjaciół i znajomych bohaterki wieczoru.
Spotkanie prowadziła Joanna Sychniak-Paterek.
Na początku pokazano kilkuminutową prezentację multimedialną złożoną ze zdjęć ukazujących życiowo-artystyczną drogę poetki. Piosenki do tekstów Lilli Latus wykonali: Małgorzata Wawrzyniak, Katarzyna Rajewska, Andrzej Wawrzyniak.
Wiersze z najnowszego tomiku zaprezentowała sama Autorka, jak również Jej przyjaciele z Klubu Literackiego Topola. Lilla Latus w dowód uznania i pamięci otrzymała listy gratulacyjne, pamiątkowe statuetki oraz mnóstwo kwiatów.

Lilla Latus mieszka i pracuje w Zduńskiej Woli. Debiutowała w 1987 roku. Od 1979 porusza się na wózku inwalidzkim. Jej wiersze publikowano w prasie literackiej, licznych antologiach, w radiu, telewizji, Internecie w kraju i za granicą. Jest również autorką fraszek, tekstów piosenek, artykułów prasowych oraz przekładów poezji amerykańskiej.

Stale współpracuje z kwartalnikiem literackim „Wyspa" i periodykiem „Nasze Sprawy". Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich, członkiem Związku Literatów Polskich i Klubu Literackiego „Topola" w Zduńskiej Woli. W 2002 roku otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury, a w 2010 medal Zasłużony dla Powiatu Zduńskowolskiego. O jej twórczości napisano dwie prace dyplomowe.

Niedawno nazwisko Lilli Latus znalazło się na Liście Mocy, czyli wśród stu najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce (konkurs ogłoszony przez portal i magazyn „Integracja").

Zobacz galerię...

pr

Data publikacji: 16.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.