Data dodania: 07.11.2017

Urodziny w towarzystwie van Gogha

Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne, podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie...

Wszystko wydarzy się 13 listopada 2017 roku. Zapraszamy na urodziny Fundacji Kultury Bez Barier i na wizytę w świecie holenderskiego mistrza Vincenta van Gogha.
Początek zaplanowaliśmy na godzinę 17:30, ale już o 16:00 zacznie się coś dziać. Każdy może wybrać godzinę startu.
Miejsce spotkania: Kinoteka (Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 2).

13 listopada 2017 to szczególny i bardzo ważny dla nas dzień. To właśnie wtedy świętujemy piąte urodziny Fundacji Kultury Bez Barier. Pragniemy, abyście byli wtedy z nami! Te pięć lat to czas spełniania naszych marzeń – tych o drodze z Wami i tych o drodze dla Was.

Film „Twój Vincent" to z kolei spełnione marzenie samych twórców, jak i wszystkich wielbicieli sztuki van Gogha i tworzenia animacji. To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie zajrzeć pod powierzchnię obrazów holenderskiego mistrza – twórcy mitu i owianego tajemnicą artysty.
Vincent van Gogh - artysta, szaleniec, geniusz? Ile o nim wiesz? Przekroczmy wspólnie bramy świata obrazów.

Projekcja filmu jest zaplanowana na 17:30. Dostępność jest oczywiście, jak przystało na ten wieczór, podwójna – film jest opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

UWAGA! Drugi (wcześniejszy) początek!
Tuż przed pokazem filmowym odbędą się specjalne, kulturalne warsztaty „Paleta uczuć i symboli". Będą one oczywiście poświęcone twórczości Vincenta van Gogha. Jego sztuka jest gwałtowna, pociągnięcia pędzla są jak uderzenia a kolory jak naboje. To sztuka oślepiająca panującym w niej żarem, malarstwo dla „ludzi głodnych doznań estetycznych". Sam malarz mówił: Czuję, że żyję, kiedy pracuję bez wytchnienia.
Aby zrozumieć co było powodem tak silnej potrzeby tworzenia omówimy najważniejsze elementy tego malarstwa: sugestywne kolory wyrażające uczucia, rozedrganą, warstwową powierzchnię obrazów oraz proste tematy, pod którymi malarz ukrywał głębokie, symboliczne treści. Warsztaty będą poprowadzone przez edukatorki z Muzeum Narodowego. Serdecznie zapraszamy i na to niepowtarzalne spotkanie!

Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:
e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel/SMS: 512 396 475

W czasie projekcji zapewniamy opiekę nad dziećmi. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia z maleństwami, a także o podanie wieku i niepełnosprawności (jeśli jest).
Projekcja filmu jest zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Czytanie obrazów"

Warsztaty przed filmem są w ramach projektu "Filmolekcje dla każdego" dofinansowanego przez m.st. Warszawy

Fundacja Kultury Bez Barier
Data publikacji: 07.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.