Data dodania: 22.11.2017

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie

Dzieci, które zmagają się z rakiem, zagrają na instrumentach perkusyjnych ze znanymi artystami, a darczyńcy będą pomagali „śpiewająco". DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA w najbliższą niedzielę – 26 listopada - wystąpi w Chorzowie.

To przede wszystkim spotkanie ludzi, których łączy wspólna idea. Aby dać chorym dzieciom wsparcie, siłę, zdrowy zastrzyk energii i motywacji, przypomnieć jakie są ważne i utalentowane.
To jest ich czas! Czas na zabawę, radość i integrację bez podziałów i stereotypów. Tego jednego dnia w roku wszyscy na scenie są tak samo ważni, wspierają się i razem pokonują tremę, dzieląc się z publicznością fantastyczną, autentyczną energią i emocjami.
To spotkanie różnych światów, nie tylko muzycznych.

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA jest autorskim projektem Fundacji ISKIERKA realizowanym od 2006 roku. Od 11 lat koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty nagrane m.in. z Arturem Rojkiem, Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem czy zespołem Raz Dwa Trzy. To mali podopieczni oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza oraz Rzeszowa.

W tym roku orkiestra liczy prawie 100 osób a wśród artystów zaproszenie przyjęli: MIUOSH, czyli Miłosz Borycki – śląski raper i producent muzyczny, który m.in. zasłynął koncertami razem z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Jimka (Radzimira Dębskiego) łamiąc stereotypy o muzyce hip-hop. Album z tego koncertu zdobył status złotej płyty. Miuosh, współtworzy również poruszający spektakl „Wujek 81. Czarna ballada" w Teatrze Śląskim. Utwór z tego przedstawienia wybrzmi na naszym koncercie.

NATALIA GROSIAK, wokalistka zespołu Micromusic o przepięknym głosie, która m.in. reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, wykona piosenkę finałową oraz z Miuoshem stworzą mieszankę stylów, która świetnie się uzupełnia.

CEZIK, czyli Cezary Nowak - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, który podbił Internet publikując w serwisie YouTube znane utwory nagrywane od tyłu, także dołącza do iskierkowego szaleństwa. Pierwszy raz usłyszymy koncertowo jego projekt NutkoSfera, który dedykuje wszystkim małym i dużym dzieciakom.

Swoje umiejętności zaprezentują też studenci kierunku musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi: Martyna Henke, Kacper Janaszek, Marta Kosiorek, Beata Rzeźnik, Tomasz Wojtan. Roztańczą i rozśpiewają publiczność teatru musicalowymi przebojami przygotowanymi wspólnie z podopiecznymi ISKIERKI.

Ciekawostką będzie także utwór „Somewhere Over the Rainbow" który wokalnie i instrumentalnie przygotowała 19 letnia Weronika Kułacz, podopieczna fundacji wraz z 4 ukulelistami (Piotrem Majewskim, Andrzejem Marzeckim, Bogdanem Kupisiewiczem, Zbigniewem Gielnickim).

To naprawdę niezwykła podróż, przez którą przeprowadzi nas dyrektor artystyczny projektu, którym jest PIOTR SUTT. Solista perkusista, kameralista, pedagog, animator kultury, i propagator sztuk muzycznych z Gdańska.

Fundacja ISKIERKA od lat angażuje darczyńców do pomagania w nietypowy sposób. Na scenie wystąpi również NEXTBAND, czyli chór Nexteer Automotive. Pracownicy firmy, z branży bynajmniej nie muzycznej, podjęli tegoroczne wyzwanie. Ucząc się śpiewu po godzinach pracy będą towarzyszyć podopiecznym fundacji w chwilach radości, ale i stresu czy tremy, przed pierwszym scenicznym występem.

Tak przy współpracy z Fundacją ISKIERKA zmienia się perspektywa i myślenie o pomaganiu. W poprzednich latach był to Chór Prezesów, Chór Dziennikarzy, Chór Konstruktorów Jutra, Chór Policyjny, Chór Inżynierów czy Chór Doradców Podatkowych.

Koncert, który poprowadzi z klasą i humorem Mirosław Neinert, połączony będzie z wręczeniem statuetek "Przyjaciel Fundacji ISKIERKA" oraz prezentacją najważniejszych działań fundacji zrealizowanych w 2017 roku. Premierę też będzie miał kalendarz fundacji na 2018 rok. Na kiermaszu będzie można zakupić dekoracje świąteczne, kartki i prezenty wykonane przez dzieci podczas zajęć arteterapii oraz przez przyjaciół fundacji. Całkowity dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na rzecz dzieci z choroba nowotworową, którymi na co dzień opiekuje się fundacja.

Bilety w cenach 30 i 50 zł. Informacje, zakup w kasach Teatru Rozrywki.

Koncert będzie transmitowany bezpłatnie on-line na stronie fundacji: www.fundacjaiskierka.pl

Fundacja ISKIERKA jest polską organizacją charytatywną działającą od 2006 roku na rzecz dzieci z chorobą nowotworową ich rodzin. Pomaga im przejść przez najtrudniejsze etapy leczenia, udzielając wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego. Fundacja opiekuje się ponad 500 dziećmi leczącymi się głownie w trzech specjalistycznych ośrodkach na Śląsku: w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie i Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci również leczonych w innych ośrodkach w Polsce i za granicą. Angażuje biznes i przedstawicieli różnych branż do aktywnego pomagania poprzez akcje i kampanie społeczne. Organizuje szkolenia dla personelu medycznego oraz konferencje i seminaria eksperckie. Za działalność społeczną została wyróżniona m.in. Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Nagrodą australijskiej Fundacji Polcul czy odznaką UNICEF www.fundacjaiskierka.pl
pr
Data publikacji: 22.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.