Data dodania: 21.12.2017

„Niepełnosprawność jest siłą"

- II Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych był okazją do podsumowań i podziękowań osobom i instytucjom za rok współpracy przy tworzeniu systemu działań na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedziała Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON podczas uroczystości 18 grudnia. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu.

Ponad 150 uczestników wzięło udział w spotkaniu podsumowującym te obchody . Razem z osobami z niepełnosprawnością świętowali parlamentarzyści, liczni przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych, działających na rzecz tych osób .

Przy dźwiękach patriotycznych pieśni w wykonaniu Chóru „Wiolino", pod dyrekcją założycielki Małgorzaty Liber, otwarta została pokonkursowa wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych – Moja Ojczyzna".
- Są osoby, które noszą w sobie niepełnosprawność i okazuje się, że ona może być ich siłą. Patrząc na te prace oceniamy nie tylko warsztat, ale ogromną wrażliwość autorów – powiedział ks. bp dr Andrzej Jeż - biskup tarnowski dokonując symbolicznego otwarcia wystawy w obecności autorów prac i zaproszonych gości.

Spotkanie było kolejną okazją do wręczenia odznaki Primus in Agendo przyznanej przez Elżbietę Rafalską – minister rodziny, pracy i polityki społecznej, na wniosek posła Józefa Leśniaka. Honorowym odznaczeniem wyróżniony został ks. dr Jerzy Smoleń, kapelan Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań" im. Jana Pawła II w Tymbarku. Za szczególne osiągnięcia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych specjalnymi statuetkami Oddział Małopolski wyróżnił Annę Paluch – posła na Sejm, Oddział Małopolski PZG, Fundację „Pomagam Niewidomym" oraz Radio RDN Nowy Sącz. Uroczystość zakończyły „Przygody Lisa Witalisa" w wykonaniu podopiecznych WTZ w Podegrodzie.

Zobacz galerię...
Info i fot. Joanna Kołdras
Data publikacji: 21.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.