Data dodania: 18.12.2017

„Malujemy muzykę” na wystawie Oscillate

Z inicjatywy Fundacji Kocham Swoje Życie 16 grudnia powstała w Kędzierzynie-Koźlu wystawa mieszcząca się w nurcie przedsięwzięcia artystycznego pod roboczym tytułem „Malujemy muzykę".

Inicjatorem wystawy jest plastyk Marek Grzebyk, instruktor i terapeuta, który od kilku lat wystawia prace osób zarówno pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych przy okazji realizacji różnego rodzaju imprez muzyczno-artystycznych jak np. Gliwicki Jazz w Ruinach.

– Głównym zamysłem jest próba przełożenia na język barw i kształtów tych wrażeń, które towarzyszą artystom w czasie słuchania muzyki, impresji, które ich wtedy właśnie przenikają mówi inicjator wystawy. – W efekcie zaś powstaje świat, w którym tracą znaczenie i wiek, i stopień sprawności, i nawet wykształcenie. Fascynujący świat wyobraźni i wrażliwości. Przepiękna kraina naszych emocji.

Powstałe prace wystawiamy bez podpisów autorów, opatrzone są jedynie informacją, jaka muzyka stanowiła inspirację do ich wykonania – wyjaśnia Marek Grzebyk.
– Chcieliśmy w ten sposób realizować ideę pokazania wspólnej dla wszystkich nas wrażliwości.

– Z wielką radością pokazujemy Państwu niniejsze prace w gościnnych progach Klubu „Kameleon" w Kędzierzynie-Koźlu. Nazwa wystawy "Oscillate" nawiązuje bezpośrednio do tytułu koncertu Krzysztofa Głucha i jego przyjaciół. Może uda się nam choć trochę wzbogacić Państwa impresje i doznania płynące z obcowania z tą znakomitą muzyką – kończy M. Grzebyk, zapraszając do obejrzenia wystawy.

Oprac. IKa

Data publikacji: 18.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.