Data dodania: 24.01.2018

Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie

Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca pt."Gra".

Książka, która będzie promowana jest wytworem wyszukanej formy rehabilitacji społecznej jaką jest arteterapia. Zawartość książki – treści i ilustracje to wynik obcowania z literaturą, sztuką i kulturą. Treść książki „Gra" to opowiadania pisane przez niepełnosprawnego chłopca, które powstały w wyniku przelania na papier własnych przemyśleń w połączeniu ze zdobywaną wiedzą.

Patryk pisał „książkę" będąc jeszcze uczniem gimnazjum, teraz ma 19 lat i mieszka we Włodawie na Lubelszczyźnie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma ogromne problemy z chodzeniem oraz bardzo słaby wzrok. „W szufladzie" są już kolejne dwie książki do wydania ...
Treści zawarte w tej książce były inspiracją do prac plastycznych wykonywanych podczas zajęć warsztatowych prowadzonych w ramach arteterapii w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO we Włodawie.

Ilustracje do książki „ Gra" wykonały dwie osoby niepełnosprawne intelektualnie: Ania i Bartek. Ania Trześniak ma 16 lat, cierpi na zespół wad wrodzonych, jest uczennicą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie. Bartek Kołtun ma lat 19, jest dotknięty zespołem wad wrodzonych, w tym zespołem Downa i autyzmem, nie mówi, ukończył gimnazjum dla dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym i znacznym. Zajęcia plastyczne są dla nich ucieczką od świata zewnętrznego pozwalają im na wyrażenie siebie i swoich myśli.

Promocja książki realizowana jest w ramach projektu " Chcemy być tacy sami..." współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu : Młodzi niepełnosprawni - sprawni z PZU.

Spotkania odbędą się :

- 30 stycznia 2017 o godz.17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25

- 01.lutego 2017 o godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu. Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Parkowa 1A

- 01 lutego 2017 o godz. 17.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ul. Plac prof. Włodzimierza Wójcika 1

Organizatorzy serdecznie zapraszają na autorskie spotkania, na których będzie możliwość zakupu książki oraz uzyskania autografu od autora.

pr

Data publikacji: 24.01.2018 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.