Data dodania: 15.01.2018

Zwycięzca Eurowizji z nowym sercem

Portugalczyk Salvador Sobral, zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie przeszedł w grudniu ub.r. przeszczep serca.

Obecnie jest już w domu i powraca do zdrowia, na razie musi mieć ograniczony kontakt z większą grupą ludzi. Nie wiadomo kiedy będzie mógł powrócić na scenę. Media spekulują, że może nastąpić to przy okazji konkursu Eurowizji w Lizbonie, gdzie zgodnie z tradycją Sobral, jako zwycięzca poprzedniej edycji konkursu powinien zaśpiewać podczas finału.

Zwycięstwo Salvadora Sobrala było pierwszym w 53-letniej historii udziału Portugalii w Eurowizji, autorem zwycięskiego utworu jest starsza siostra Salvadora, Luisa Sobral.

Salvador Sobral ze względu na chorobę serca koncertował głównie w swoim kraju. Zwycięstwo oraz jego nonkonformistyczny styl bycia i wypowiedzi przyniosły mu popularność.
kat

Data publikacji: 15.01.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.