Data dodania: 09.02.2018

Zaproponuj temat konkursu plastycznego i zdobądź nagrodę

W 2018 roku obchodzimy w Polsce 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Temu wyjątkowemu wydarzeniu poświęcona będzie XVI edycja organizowanego przez PFRON Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Temat konkursu może zależeć od Ciebie!

Już po raz 16. PFRON organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy, a także mieszkańców domów pomocy społecznej z niepełnosprawnością .

Co roku jury ocenia setki prac w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. W tegorocznej edycji zaplanowano dodatkowe kategorie w postaci fotografii i filmu.

W tym roku ogólnym założeniem konkursu będzie uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Na uczestników konkursu oczekuje 20 zestawów nagród, ufundowanych przez PFRON, w których skład wchodzą m.in. kalendarze, gadżety oraz egzemplarze kwartalnika „Niepełnosprawność – zagadnienia, problemy, rozwiązania". By wygrać jeden z zestawów, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

1. Temat XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" (biorąc pod uwagę ogólne założenie tej edycji konkursu, czyli 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości).
2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa do 19 lutego 2018 r. włącznie. Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową. Najciekawsze zostaną nagrodzone zestawami nagród, przekazanymi przez PFRON.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

pr
Data publikacji: 09.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.