Data dodania: 16.02.2018

FSON ogłasza 25. Ogólnopolski Konkurs Literacki Prozy i Poezji

25 lat historii, setki uczestników obojga płci, od nastoletnich debiutantów po zasłużonych, wytrawnych autorów, tysiące nadesłanych utworów pisanych wierszem i prozą, kilkanaście tomików, ponad sześćdziesiąt numerów kwartalnika "Słowem i Kształtem", spotkania autorskie, liczne cytowania w periodykach, książki edytowane przez innych wydawców.

Wszystko to jest wymiernym dorobkiem konkursu organizowanego od tylu lat przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Krakowie .

W szalonym pędzie nadszedł czas, w którym słowa: "epistolografia", "kaligrafia", "ortografia", a nawet "styl" stały się wyrazami zgoła obcymi, zanikł więc zwyczaj pisania listów czy wysyłanie pocztówek, zastąpionych SMS-ami, MMS-ami i e-mailami, nie mówiąc już o blogach, vlogach i innych formach piśmiennictwa(?) multimedialnego. Złośliwcy dodają, że obecnie więcej jest piszących, niż czytających...

Nie zważając na to Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych ogłasza kolejne wydanie tej szlachetnej formy rywalizacji, spodziewając się licznego udziału i - niezmiennie od 25. lat - wysokiego poziomu.

Serdecznie zapraszamy i życzymy połamania piór!

Czas macie aż do 29 czerwca 2018 roku. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj: http://idn.org.pl/fson/witlit/Regulamin%2025%20%20konkursu%20literackiego.pdf

Info: FSON
Data publikacji: 16.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.