Data dodania: 30.08.2018

Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"

Wakacje już prawie za nami. Pełni siły, energii i zmotywowani społecznicy z Fundacji „Wygrajmy Razem" ruszają do realizacji swych działań. Zaczynają od drugiej edycji akcji edukacyjno-kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON), która dzięki ludziom i mediom odbiła się szerokim echem w całym kraju. Rozpocznie się ona 7 września w przedszkolach i szkołach podstawowych w Dąbrowie Górniczej.

Inicjatywa Łukasza Barucha (niewidzący od 2006 roku społecznik, animator życia kulturalnego i prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") odbiła się szerokim echem w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Bardzo pozytywnie została także przyjęta przez dąbrowskie dzieciaki, rodziców i pedagogów.

Rozpoczynająca się edycja akcji MOON będzie jeszcze ciekawsza i bardziej urozmaicona. Dzięki wsparciu finansowemu od firmy ArcelorMittal Poland Fundacja „Wygrajmy Razem" Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej mogła zakupić niezbędny sprzęt i dodatkowe pomoce. Oprócz cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci czytnika kolorów dla niewidomych, czujnika poziomu cieczy, czy mówiącego kalkulatora przedszkolaki i uczniowie będą teraz mogli pograć dźwiękową piłką, rysować na tablicy do tworzenia obrazów wypukłych, czy za pomocą specjalnych okularów symulujących wady wzroku zobaczyć jak odbierają świat osoby słabowidzące.

Wszystko po to, aby dzieciaki w przystępny sposób, poprzez zabawę z Łukaszem Baruchem i jego ekipą mogli poznać świat osób dotkniętych dysfunkcją wzroku i nauczyć się tolerancji wobec niepełnosprawności.

Dodatkową atrakcją będzie urozmaicenie spotkań muzycznych, które kończyły cykl trzech wizyt w każdej z placówek. Oprócz niewidomego muzyka – Grzegorza Dowgiałło weźmie w nich udział wokalistka i gitarzystka z Wrocławia – niewidząca Katarzyna Nowak. Będzie ona prezentować w szkołach podstawowych (klasy 1 – 3) słuchowiska muzyczne.

Wreszcie dzięki środkom z 1% podatku Fundacja „Wygrajmy Razem" zamówiła wydruk kolorowanek, których autorką jest pracownik Fundacji – słabo widząca Justyna Margielewska. Każdy z przedszkolaków, biorący udział w akcji otrzyma bezpłatnie tę piękną książeczkę.

Druga edycja akcji MOON potrwa 3 miesiące, w ciągu których Łukasz Baruch z asystą przyjaciół odwiedzi 8 placówek szkolno-przedszkolnych.

Zobacz galerię...

pr
Data publikacji: 30.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.