Data dodania: 12.10.2018

Piosenka i twórczość osób z niepełnosprawnością wkrótce w Tychach

Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 25 października 2018r w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

Jest to dla nas czas ogromnej radości, który możemy nazwać kulturalnym świętem artystów z niepełnosprawnością. Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna przy współpracy z Teatrem Małym. Poświęcony jest twórczości osób niepełnosprawnych, upowszechnianiu idei terapii przez sztukę teatru, muzykę, czy wyraz plastyczny.

Prezentacje teatralne i muzyczne są niezwykle ciekawe i w sposób niepowtarzalny oddają siłę i charakter każdego zespołu i każdego wykonawcy. Porywająca muzyka, wzruszające sceny, poruszające serce historie - a w nich bohaterowie, żywe postacie, prawdziwe dialogi, gesty, rekwizyty, scenografia, wydarzenia w przeróżnych aranżacjach - tak przemawia do nas teatr podczas trwania całego Festiwalu. Właśnie ta magia teatru sprawia, że wszystkim towarzyszy radość, życzliwość i wzajemna troska. W tym dniu łączy nas wspólny cel: wyrazić i pokazać piękno, mądrość i wartość człowieka.

Ważnym aspektem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W organizację festiwalu zaangażowani są również wolontariusze z zaprzyjaźnionego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

Efektem pracy nad jedną z kategorii konkursowych jest wystawa konkursu plastycznego odbywająca się w Pasażu Kultury Andromeda. Tegoroczna wystawa inspirowana będzie tematem konkursowym „Ptaki duszy". Wystawę rozpoczyna wernisaż, który odbędzie się 23 października o godz. 11:00. Potrwa ona do 5 listopada.

Twórczość artystów niepełnosprawnych reprezentujących placówki całego regionu śląskiego poddawana jest ocenie jury. Ogłoszenie werdyktu jest wyjątkowym wybuchem szczęścia i radości nagrodzonych laureatów. Festiwal uwieńczony jest wręczeniem nagród oraz pamiątkowych statuetek.

pr, fot archiwum organizatorów
Data publikacji: 12.10.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.