Data dodania: 15.10.2018

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego PFRON na Śląsku

We wszystkich regionach odbywają się uroczystości wyłaniania laureatów etapów wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych", którego organizatorem jest PFRON. Tematem tegorocznej edycji była „Niepodległa bez barier - od morza do Tatr". Są one połączone z wernisażem wystawy nagrodzonych prac oraz wręczaniem nagród i dyplomów laureatom.

11 października w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek - Katowice Miasto Ogrodów odbyła się uroczysta gala dla uczestników konkursu z województwa śląskiego, w której wzięło udział prawie 100 osób. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, lokalnych mediów oraz przedstawiciele placówek, z których wywodzą się uczestnicy.

Podczas powitania dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON Jan Wroński podkreślił, że gala jest zaprezentowaniem umiejętności uczestników konkursu, tego jak przeżywają nie tylko miłość do ojczyzny, ale również to co się z nią wiąże.

Galę uświetnił występ wokalny Karoliny Żelichowskiej i Łukasza Barucha, prowadzących Fundację Wygrajmy Razem z Dąbrowy Górniczej. Są oni również członkami zespołu Mezalians Art., którego płyta znalazła się wśród upominków wręczanych laureatom. Podczas występu publiczność wraz z artystami wspólnie zaśpiewała pieśni patriotyczne upamiętniając tym samym obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gali towarzyszyła wystawa prac wyróżnionych i zgłoszonych do konkursu.

Zobacz galerię...

Info i fot. PFRON, oprac. i fot. rhr/

Data publikacji: 15.10.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.