Data dodania: 10.12.2018

Teatralni z PODAJ DALEJ

30 osób z niepełnosprawnością, ich rodziny i wolontariusze z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przez ostatnie 5 miesięcy przygotowywali dwie etiudy teatralne. Każda inna, każda wzruszająca, każda przejmująca.

Opowieść o inności jest luźną adaptacją baśni H.Ch. Andersena pt. Calineczka.
Z baśni wzięliśmy jej główny motyw - inności, odmienności Calineczki od otaczającego ją świata. Główna bohaterka pochodzi z baśniowego świata i na różnych etapach życia w świecie ludzi nie jest szczęśliwa. Przechodzi przez nie z trudem i bólem. Wraca do baśniowego świata- wtedy jest szczęśliwa, akceptowana - odnajduje swoją tożsamość.

Druga etiuda to Legenda o Koninie przygotowana w teatrze żywego aktora oraz w teatrze cieni.

Książę Przemysław wybrał się do lasu na polowanie. Niestety nic nie upolował i zmęczony zasnął. Niedaleko grupa smolarzy grzała się przy ognisku. Gdy zobaczyli bogatego pana, postanowili go okraść. Kiedy już wydawało się, że książę straci wszystko... rozległ się tętent koni i spłoszył złoczyńców. Książe polował na zwierzęta, zabijał je, a te uratowały mu życie. W hołdzie swoim wybawcom założył gród zwany Koninem.

TEATRalni z Podaj Dalej to wspaniali aktorzy, którzy na scenie dają z siebie wszystko, dają całych siebie. Podczas prób sami kreują postaci, które grają, budują je i odgrywają. W tym procesie twórczo-terapeutycznym wspierają ich wolontariusze. A nad przygotowaniem czuwają instruktorzy teatralni i terapeuci: Przemysław Góralski, Joanna Janikowska, Anna Klechniowska i Iwona Grześkowiak.

Scenografia i kostiumy powstały podczas warsztatów, z pomocą przyjaciół.

Pięknie dziękujemy wspaniałej widowni – rodzinom, przyjaciołom, gościom z Fundacji Otwarcie i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszach oraz przyjaciołom z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, a także zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w Golinie.

Warsztaty teatralne, które trwały od sierpnia do grudnia 2018 r. w ramach projektu Teatralni z PODAJ DALEJ współfinansowane są przez wojewodę wielkopolskiego i 1% podatku.

Zobacz galerię...

Info i fot. Fundacja Podaj Dalej
Data publikacji: 10.12.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.