Data dodania: 13.03.2019

Do „hymnu": „Góry, lasy i gitary", czyli singiel wbrew stereotypom

Sami, Pilár i 032 – reprezentanci tych zespołów połączyli siły, by nagrać „hymn" koncertu „Góry, lasy i gitary". Będzie go można odśpiewać już w najbliższy piątek, 15 marca w Katowicach. – Nasz singiel jest mieszkanką poezji śpiewanej, folk rocka i dobrej zabawy. I taki właśnie będzie cały koncert – zapowiada Anita Sajnóg, wokalistka.

15 marca na sali koncertowej przy pl. Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach wystąpią: Drzewo a Gada, Sami, 032, Pilár, Beltaine i niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki poetyckiej – Wolna Grupa Bukowina. Zagrają oni „wbrew stereotypom": wbrew stereotypowi o Górnym Śląsku „brudnym", „czarnym", „przemysłowym", wbrew stereotypowi o niepełnosprawności w twórczości, czy wreszcie – wbrew stereotypowi zamykania się (artysty i słuchacza) na dany gatunek muzyczny.

Imprezę poprowadzi artysta malarz, muzyk, współzałożyciel i były frontman grupy Beltaine, Grzegorz Chudy.

[YT: Anita Sajnóg, Michał Laksa, Bartosz Bialik, Sylwester Kuchta, Kajetan Balcer – „Góry, Lasy i Gitary" (official video): https://www.youtube.com/watch?v=hrTa9McCZAY]

Organizatorami wydarzenia są: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach oraz Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret wspierające twórczość osób z niepełnosprawnością. To właśnie dzięki działalności tego stowarzyszenia światło dzienne ujrzał singiel pt. „Góry, lasy i gitary". Nagrali go: Michał Laksa (gitara basowa – współzałożyciel Samych i 032), Bartosz Bialik (klawisze, gitara elektryczna, harmonijka ustna, głos – lider grupy 032), Sylwester „Gilwa" Kuchta (perkusja – zespół Sami) i Kajetan Balcer (wokal wtórujący – również Sami). Za wokal wiodący w piosence odpowiada Anita Sajnóg – liderka formacji Pilár.
Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi koncertu: Anita to niezwykle silna kobieta – jest przykładem na to, że ciężka choroba nie musi przekreślać pasji i zawodowych aktywności. Artystka z odwagą i determinacją stawia czoła przeciwnościom losu, z pełną sprawnością robiąc to, co kocha.

Za realizację klipu do koncertowego „hymnu" odpowiada Radosław Bereś z grupy filmowej Ace of Art. Wideo jest jednocześnie dokumentacją prac nad powstawaniem piosenki.

Więcej informacji o promowanej przez górnośląskie środowisko artystyczne inicjatywie znaleźć można m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku: www.fb.com/events/834926253515209.

Info: Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret
Data publikacji: 13.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.