Data dodania: 22.03.2019

Iskierkowe oko na Maroko

Fundacja ISKIERKA od 2006 działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Realizuje szereg projektów, wspierających leczenie i rehabilitację. Jednym z ostatnich był realizowany w marcu interdyscyplinarny projekt charytatywny Iskierkowe Oko na Maroko.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie podopiecznym fundacji oraz mieszkańcom regionu kultury, sztuki i historii Maroka oraz życia codziennego jego mieszkańców, a także umożliwienie małym pacjentom udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych. Odbywały się one kolejno w trzech szpitalach gdzie w technice kolażu tworzono obraz, który trafił na aukcję charytatywną. Gościem specjalnym warsztatów był Anwar Belaaroui, marokański malarz i muzyk.

W ramach projektu Oko na Maroko odbyło się szereg imprez towarzyszących. Wystawa prac Anwara Belaaroui, warsztaty kulinarne ze smakami kuchni marokańskiej, który poprowadził malarz wraz z Jolantą Kleser właścicielką Pracowni Smaku, warsztaty bębniarskie prowadzone przez Grzegorza Surówkę i bębniarza rodem z serca Sahary Mustapha El Boudani, czy koncert zespołu Dikanda, który uświetnił wielki finał projektu.

Wcześniej odbył się finisaż wystawy prac podopiecznych fundacji i marokańskiego artysty oraz aukcja charytatywna, na którą przekazał obraz z cyklu „La Femme Africaine". Wylicytowano kwotę 31 500 zł, dodatkowe środki przekazane fundacji pochodziły z udziału w warsztatach.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zajęć warsztatowych z zakresu arteterapii i wyrównywania szans edukacyjnych na oddziałach onkologii dziecięcej w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Rzeszowie.

Zobacz galerię...

Oprac. kat, fot. Joanna Nowicka, Astashow Studio / Fundacja Iskierka

Data publikacji: 22.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.