30. jubileuszowy cykl imprez Nieprzetartego Szlaku

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w konkursie plastycznym adresowanym do uczniów szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańców domów pomocy społecznej oraz innych placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne, bez względu na wiek oraz twórców indywidualnych.

Celem konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej osób niepełnosprawnych oraz prezentacja ich dorobku artystycznego szerszej publiczności.

Treść pracy powinna odpowiadać tematyce konkursu: PRZEMIANY.
Technika prac: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane. Z uwagi na warunki ekspozycji nie przyjmujemy prac przestrzennych. Preferujemy indywidualną formę pracy.

Prace powinny być oprawione, oraz zaopatrzone w metryczkę umieszczoną z tyłu pracy. Mile widziana estetyczna oprawa: ramka, antyrama z pleksi, passepartout itp.). Prosimy nie oprawiać prac w szkło!

Konkurs podzielony został na dwie kategorie: osoby niepełnosprawne ruchowo (bądź inny rodzaj) oraz osoby niepełnosprawne intelektualnie. W związku z tym prosimy o adnotację w Karcie zgłoszenia związaną z rodzajem niepełnosprawności. Wiadomość ta będzie pomocna jedynie jurorom i nie będzie dołączona do opisu prac oraz nie będzie udostępniona nikomu poza jury.

Prace konkursowe wraz z metryczką oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych należy przesyłać do 1 marca 2020 roku za pośrednictwem poczty lub dostarczyć osobiście pod adres:
Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA, 44-109 Gliwice, ul. Fiołkowa 24.

Uroczyste otwarcie wystawy wybranych prac plastycznych, oraz nagrodzenie autorów odbędzie się 19 marca 2020 roku o godz. 11.00 w galerii Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach.

Autorzy nagrodzonych prac zostaną o tym fakcie odpowiednio wcześniej powiadomieni przez organizatorów.

Prace ocenione zostaną przez profesjonalne jury:
dr Grażyna Szafraniec – wykładowca akademicki, Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych,
mgr Dorota Soilam – psycholog, kierownik WTZ Tęcza Gliwice, prezes Fundacji Różyczka,
mgr Sebastian Michałuszek – pedagog, plastyk, dyrektor MDK Gliwice.

Poprzez nadesłanie prac do konkursu uczestnik ewentualnie jego opiekun wyraża zgodę na:
– przetwarzanie danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia konkursu
– bezpłatne opublikowanie na stronie internetowej organizatorów danych uczestnika, oraz zdjęcia wyróżnionej pracy
– bezpłatne publikowanie i reprodukowanie prac konkursowych w prasie i wydawnictwach pokonkursowych.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie towarzyszącej festiwalowi na XXX Jubileuszowych Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. w Lublinie.

Organizatorami wydarzenia i konkursu plastycznego pod hasłem „Przemiany” są Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA przy Fundacji Różyczka w Gliwicach, Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach, Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

W sprawach organizacyjnych konkursu prosimy dzwonić: koordynator konkursu Wojciech Kotylak WTZ Tęcza Gliwice 32 / 238 22 05 lub 662 263 455.

Data publikacji: 12.12.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również