Data dodania: 16.06.2015

Graffiti Street Art „Pomaluj Mój Świat"

W upalny, niedzielny poranek, 14 czerwca, odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic Warsztaty Integracyjne Graffiti Street Art „Pomaluj Mój Świat" prowadzone przez artystów street artu.

Na ścianie budynku w Katowicach-Ligocie, w parku Zadole, swoje artystyczne inspiracje zamieniło w rzeczywistość szesnaścioro dzieci – ośmioro pełnosprawnych i ośmioro dzieci z niepełnosparwnościami.
Miały one możliwość kreatywnie wykorzystać swój wolny czas poznając tajemnice sztuki, jaką niewątpliwie jest uliczne graffiti.

Pod opieką wolontariuszy oraz profesjonalnym okiem artystów dzieci będące uczestnikami imprezy, zapoznały się ze sztuką graffiti, zobaczyły pokaz profesjonalnego malowania graffiti i – co było najważniejsze dla młodych uczestników imprezy - wypełniły kolorami szablony na ścianie budynku, używając farb w sprey'u.

Warsztaty ze względu na piękną pogodę przybrały formę pikniku – w parku przylegającym do miejsca wykonywania graffiti rozłożone zostały koce, na których mali uczestnicy zajęć, ich rodzice i opiekunowie mogli odpocząć i skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku.

Po zakończonych warsztatach uczestnicy odebrali certyfikaty, drobne upominki oraz prezenty książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Sponsorem głównym imprezy była firma Farby Kabe. Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta Katowice.

Zobacz galerię...

J.M., fot. Aktywne Życie

Data publikacji: 16.06.2015 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.