„Sztuka bez Barier” w Ciechocinku

„Sztuka bez Barier" w Ciechocinku

To już XVIII edycja Prezentacji Artystycznych „Sztuka bez Barier", które odbędą się w dniu 01 czerwca 2013 r. o godzinie 19.00 w ciechocińskim Teatrze Letnim.

W koncercie organizowanym w ramach Prezentacji pod tytułem „A My jak dzieci” wystąpią:

Storytellers – duet gitarowy z Ciechocinka w składzie Michał „Modrzi” Modrzejewski oraz Przemek Gronkowski. Młodzi artyści maja już za sobą nagrania studyjne oraz wiele koncertów, w tym także jaku suport Partyzanta.

Zespołu Ex Usu – pochodzi z Ciechocinka, zagra alternatywny folk, etno-trans to określenia tylko częściowo oddające charakter muzyki tworzonej przez Ex Usu. Choć pochodząca z łaciny nazwa grupy oznacza „na mocy zwyczaju; zwyczajnie” to dzisiejszy recital zespołu do zwyczajnych należeć nie będzie. Sami muzycy zespołu twierdzą, że w dorobku Ex Usu usłyszeć można elementy muzyki dawnej obok agresyjnych motywów rytmicznych, wspieranych gitarą, czy lirą korbową. Występują również łagodne brzmienia oparte na melodii granej przez cytrę, flety i urozmaicone łagodnymi wokalizami.

Marta Gabrysiak & pARTyzant – ciechocińska poetka, laureatka VII nagrody Burmistrza Ciechocinka „Za promocje aktywności twórczej osób z niepełnosprawnościami” w 2011 r. Pisanie przychodzi do niej samo. Nie myśli, o czym chcę powiedzieć. Siada, bierze długopis i wiersz powstaje. Marcie marzy się wydawanie swojej twórczości, pragnie aby jej przesłania i optymizm trafił do szerokiego odbiorcy. Pomimo niepełnosprawności wierzy, że wszystko się ułoży po jej myśli. Pisze o tym w swoim wierszu: „Wzbiłam się jak ptak wysoko! Poczułam w sercu radość – taką głęboką… Już nie lękam się! Wypłynęłam na głębię!…”. Wiersze Marty Gabrysiak ilustrować muzycznie będzie wirtuoz gitary Krzysztof Toczko – pARTyzant, który od początku swojej działalności posługuje się nietypową technika gitarową tappingu oburęcznego. Gitarzysta gościł na czterech płytach „Dżemu”. Przez ponad dziesięć lat zasilał szeregi „Zdrowej Wody”. Obecnie wraz z synem Mikołajem tworzą projekt pod nazwą pARTyzant. Krzysztof Toczko jest laureatem V nagrody burmistrza Ciechocinka „Za promocję aktywności osób z niepełnosprawnościami”.

Zespół „U Studni” – członkowie zespołu spotkali się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co dało im radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Wszyscy wywodzą się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mają nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i ich posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się dzisiaj „u studni” z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Zespół jest pewien, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie. W koncercie wystąpią: Wojciech Czemplik – absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których pływanie na statku jest na ostatku. Dariusz Czarny – znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Andrzej Stagraczyński – gitarzysta basowy, który upodobał sobie gitary pięcio i sześciostrunowe. Ryszard Żarowski – gitarzysta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola.

W trakcie recitalu zespołu „U Studni” wystąpi Katarzyna Maria Nowak, artystka niewidoma od urodzenia. Jej wielką miłością jest muzyka. Bardzo lubi literaturę. Ukończyła dwa kierunki studiów – kulturoznawstwo i filologię polską. Uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach piosenki, z których najwyżej ceni Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Artystce towarzyszyć będzie członek zespołu „U Studni” – Ryszard Żarowski.

Ryszard Żarowski tak wspomina swoje spotkanie z Kasią: – Któregoś dnia moja znajoma oświadczyła mi, że muszę kogoś poznać. Poszliśmy razem na kolację do mieszkania państwa Nowaków. Wtedy to właśnie zostałem przedstawiony Kasi. Ujęła mnie swoją życiową mądrością, otwartością a przede wszystkim ciepłym głosem, którym potrafi przykuć uwagę nawet kogoś komu słoń na ucho nadepnął. Tak zaczęła się nasza przyjaźń i jednocześnie współpraca artystyczna. Kasia znakomicie radzi sobie na scenie, śpiewając i grając na gitarze. Granie z nią to czysta przyjemność”.

Prezentacje organizowane są przez Urząd Miejski w Ciechocinku przy pomocy organizacyjnej Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” oraz ZHR.

Info: Centrum Niezależnego Życia

Data publikacji: 29.05.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również