Wieczór z piosenkami Zauchy. Dostępny dla osób słabosłyszących

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza 24 lutego o godz. 19,00 na niezwykły koncert. Nosi on tytuł Andrzej Zaucha SongBook i poświęcony jest wybitnemu polskiemu wokaliście. Dzięki pętli indukcyjnej wydarzenie będzie dostępne dla osób słabosłyszących.

Tytuł został bezpośrednio zaczerpnięty od zbioru opracowanego w formie wydawnictwa nutowego przez Janusza Szroma – wspaniałego polskiego wokalistę, nauczyciela akademickiego wokalistyki jazzowej (Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Muzyczna w Poznaniu).

Wykonawcami koncertu będą czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Janusz Szrom /śpiew/, Andrzej Jagodziński /fortepian/, Andrzej Łukasik /kontrabas/ i Marcin Jahr /perkusja/.

Program koncertu powstał z utworów ułożonych chronologicznie, wg dat ich nagrywania przez Andrzeja Zauchę. Oprócz znanych przebojów, tj. Byłaś serca biciem czy Siódmy rok zaprezentowanych zostanie wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie.

Trzy tomy wydawnictwa Andrzej Zaucha SongBook ukazały się nakładem Akademii Teatralnej w Warszawie. Autorem okładek jest znany polski malarz, grafik, twórca plakatów – Rafał Olbiński. Autorem zdjęć, które znajdują się w wydawnictwie, jest Marek Karewicz.

Info i fot. Mazowiecki Instytut Kultury, oprac. rhr/

Data publikacji; 11.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również