Data dodania: 10.07.2017

Warsztaty wokalne Muzyczna Kuźnia 2017

Fundacja „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej wraz z partnerami zrealizowała kolejne przedsięwzięcie artystyczne - warsztaty wokalne „Muzyczna Kuźnia" – projekt mający na celu edukację artystyczną osób z niepełnosprawnością, wraz z realizacją koncertu plenerowego w Dąbrowie Górniczej.

Warsztaty odbyły się w bazie wypoczynkowo-rekreacyjnej „Eurocamping" w Dąbrowie Górniczej-Błędowie , w terminie 26 czerwca-2 lipca.

W warsztatach uczestniczyło sześć osób z niepełnosprawnością, które - pod okiem i uchem profesjonalnych instruktorów - przez tydzień, mogły kształcić sztukę wokalną i rozwijać swe umiejętności sceniczne.
Przez ten czas twórczej pracy, wszyscy adepci sztuki pięknego śpiewu brali udział w ćwiczeniach grupowych (rozśpiewka, wspólne wykonania piosenek do koncertu finałowego), jak i w zajęciach indywidualnych.

Instruktorzy – Klaudia Borczyk i Aneta Leńska przekonywały wybranych do projektu artystów, że sztuka pięknego śpiewania nie polega wyłącznie na perfekcyjnym zapamiętywaniu tekstów piosenek, ale przede wszystkim na prawidłowej wymowie i własnej interpretacji utworów.

Ponadto, w trakcie warsztatów, artyści przekonywali się, że nie warto bezkrytycznie naśladować idoli. Instruktorzy kładli nacisk na doskonalenie umiejętności aktorskich, aby wokaliści mogli pewniej poczuć się na scenie. Okazało się, że aby być przekonywującym dla publiczności, nie wystarczy szeroko uśmiechać się, ale należy swoją prezentacją dostosować się do nastroju i tematyki wykonywanego utworu. W ten sposób o wiele skuteczniej przekaże się emocje towarzyszące piosence i łatwiej zadba się o prawidłowe wykonanie piosenek. Takie i inne praktyczne wskazówki otrzymali uczestnicy projektu.

Pod koniec trwania warsztatów miał jeszcze miejsce finałowy koncert plenerowy na stadion UKS „Przemsza" w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie, podczas którego wokaliści zaprezentowali dąbrowskiej publiczności, „wykute na muzycznej kuźni" umiejętności. Akompaniował im zespół Echotown.

Projekt współfinansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zobacz galerię...

pr, fot. Wygrajmy Razem

Data publikacji: 10.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.