Data dodania: 20.02.2018

Wakacje bez przeszkód

Fundacja Polska Bez Barier przeprowadziła 14 lutego warsztaty dla Biura Podróży Itaka. Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę na wózki, by lepiej zrozumieć potrzeby podróżnych z niepełnosprawnością.

Uczestnicy spotkania pokonywali przeszkody na wózkach, starali się też zrozumieć potrzeby m.in. osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech modułach, poruszających problem szeroko rozumianej dostępności. Były dyskusje o stereotypach, uczuciach, emocjach, otwartości na potrzeby innych.

Była to okazja przede wszystkim do zdobycia doświadczenia, które pomoże spełniać podróżnicze marzenia osób z niepełnosprawnościami. To kontynuacja projektu Itaka – Wakacje bez przeszkód. Współorganizatorem szkolenia była mówczyni inspiracyjna Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

- Rozmawialiśmy o dostępności, o stereotypach, uczuciach, emocjach - o tym co ważne. Inspiracja, doświadczenie, otwartość na potrzeby innych. Taki był ten dzień, tak chcemy by wyglądały wakacje bez przeszkód. Udział w tym przedsięwzięciu to nie tylko ciekawa i inspirująca lekcja dla uczestniczek i uczestników, ale przede wszystkim cenna wiedza, która pomoże w realizacji przez podróżniczych marzeń osób z niepełnosprawnościami od momentu wyboru oferty, poprzez komfortowy pobyt, aż po bezpieczny powrót z wakacji.

Zobacz galerię...

em, fot. Itaka
Data publikacji: 20.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.