Pompuj z Gruszką i „Glebą” i wesprzyj osoby z MPD!

Pompuj z Gruszką i „Glebą" i wesprzyj osoby z MPD!

W sobotę, 30 maja, od godziny 10:00 do 15:00, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika przy ul. Nowe Ogrody odbędzie się wielki Festyn Rodzinny.

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich wspólne robienie pompek z siatkarzem Piotrem Gruszką, ambasadorem kampanii Żyj z pompą! oraz Maciejem Florkiem Glebą, laureatem I edycji You Can Dance. Grupowe pompowanie będzie wyrazem solidarności z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym, którym poświęcona jest kampania.
Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, m.in.: przejazdy kucykami, pokazy zręcznościowe z piłką nożną z udziałem reprezentantów Klubu Sportowego Lechia, gry i zabawy z nagrodami.

Wspólne pompowanie
– Szczególnym elementem Festynu będzie wspólne robienie pompek i pompowanie baloników wraz z Piotrem Gruszką i Maciejem Florkiem Glebą. Trening pompowania rozpocznie się o godzinie 11:00 i odbędzie się w ramach kampanii Żyj z pompą!. Filmik z akcji będzie można zobaczyć na Facebooku Żyj z pompą” – mówi Beata Stawicka, prezes Fundacji Żyć z POMPĄ.
Organizatorzy zapraszają także do włączenia się w kampanię Żyj z pompą! poza festynem. Wystarczy zrobić pompki lub coś napompować, nagrać to, wrzucić filmik na fanpage Żyj z pompą! na Facebooku i z hasłem: Żyj z pompą! zaprosić do edukacyjnej zabawy przynajmniej 3 osoby, bądź instytucje. Konieczne jest powiadomienie wytypowanych osób o tym fakcie. Zachęcamy urzędy miast, szkoły i całe grupy do poparcia akcji.

O kampanii Żyj z pompą!
Kampania społeczno-edukacyjna „Żyj z pompą!” wystartowała 27 marca br. Organizatorzy apelują do opiekunów małych pacjentów o śledzenie postępów medycyny i nowych refundacji terapii, które mogą skutecznie pomóc ich podopiecznym, a także podejmuje walkę ze stereotypowym postrzeganiem osób z MPD. Kampania, którą zainicjowały organizacje działające na rzecz osób z dziecięcym porażeniem mózgowym, jest poświęcona podniesieniu świadomości na temat osiągnięć w jego leczeniu. Zwraca uwagę na problem braku wiedzy – zarówno wśród pacjentów, ich bliskich, ale także w środowisku medycznym – o nowych, lepszych i refundowanych metodach leczenia. Przykładem jest pompa baklofenowa, która nie tylko łagodzi objawy spastyczności (nadmierne, często bardzo bolesne napięcie mięśni), ale także daje pacjentom możliwość poprawy jakości życia. Leczenie jest refundowane od 2,5 roku, niestety wciąż niewiele osób o tym wie. W efekcie, pacjenci decydują się na terapie nieodwracalne, okaleczające, które nie zawsze przynoszą spodziewane rezultaty.
Kampania „Żyj z pompą!” jest inicjatywą sześciu organizacji: Fundacji „żyć z POMPĄ”, Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Krok dalej, Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Dębicy, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu, Fundacji Udaru Mózgu oraz Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Patronat nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych, Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.
Ambasadorami kampanii są Barbara Kurdej – Szatan i Piotr Gruszka.

Więcej informacji o kampanii: www.zyjzpompa.pl
pr
Data publikacji: 26.05.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również