Zostało już tylko kilka dni, by zgłosić swój projekt do III edycji „Zwyczajnie Aktywnych”!

Zostało już tylko kilka dni, by zgłosić swój projekt do III edycji „Zwyczajnie Aktywnych"!

Jeszcze do końca czerwca trwa trzecia edycja konkursu „Zwyczajnie Aktywni", który jest jednym z elementów projektu pod tą samą nazwą. Nie czekaj i już dzisiaj prześlij swój projekt. Inicjatywa skierowana jest do organizacji pacjentów chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne i ich podopiecznych oraz stowarzyszeń działających na rzecz pacjentów zakażonych HCV.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu aktywizującego zawodowo chorych, który ujmie ten temat nie tylko przez pryzmat wyzwania zawodowego, ale również psychologicznego. Plan projektu powinien obejmować rozwiązania i pomysły aktywizacji zawodowej chorych rozumianej jako:
· wsparcie osób dotkniętych autoimmunologicznymi chorobami zapalnymi i osób zakażonych HCV w budowaniu i poszerzaniu kompetencji niezbędnych do rozpoczęcia, kontynuowania lub powrotu do pracy,
· edukację pacjentów umożliwiającą im funkcjonowanie w sposób niewykluczający z życia zawodowego mimo aktywnej choroby,
· umacnianie dialogu między pacjentami i lekarzami oraz wspólne zarządzanie procesem leczenia, które uwzględnia potrzeby pacjenta wynikające z jego aktywności zawodowej,
· wsparcie psychologiczne pacjentów: pomoc w zaakceptowaniu sytuacji, w jakiej się znaleźli, umacnianie u nich poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i świadomości bycia potrzebnym, poszukiwanie możliwości samorozwoju dla pacjentów.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2015 roku za pośrednictwem formularza on-line, dostępnego na stronie www.zwyczajnieaktywni.pl, drogą mailową konkurs@zwyczajnieaktywni.pl lub tradycyjną pocztą na adres: Biuro Konkursu „Zwyczajnie Aktywni”, ul. Paryska 23a, 03-945 Warszawa.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.zwyczajnieaktywni.pl

O projekcie „Zwyczajnie Aktywni”:
Konkurs „Zwyczajnie Aktywni” powstał w trosce o poprawę codziennego życia pacjentów chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne i skierowany jest do przedstawicieli organizacji pacjentów chorych na: łuszczycę, reumatoidalne zapalenie stawów, nieswoiste zapalenie jelit, chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz do organizacji działających na rzecz zakażonych HCV. Jego głównym celem jest wsparcie organizacji, a poprzez ich działania, wspieranie pacjentów w zwiększeniu ich szans na utrzymanie dotychczasowej aktywności zawodowej i jej ewentualny rozwój. Organizatorami projektu są: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz AbbVie Polska.
pr
Data publikacji: 24.06.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również