Święto seniorów

25 września na Rynku już po raz trzeci odbył się Katowicki Dzień Aktywnego Seniora. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. spektakl Teatru Gry i Ludzie, wysłuchać koncertu arii operetkowych oraz zespołu Antyki.

Odbył się także pokaz gigantycznych baniek mydlanych oraz była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w specjalnej fotobudce. Seniorzy mogli wziąć udział w gimnastyce na wesoło, skorzystać m.in. z badań słuchu, wzroku oraz poczęstunku herbatami świata, krupniokami i słodkościami.

Współorganizatorem wydarzenia byli: Stowarzyszenie FAMI.LOCK – koordynator Programu „Aktywni Seniorzy" oraz Rada Seniorów miasta Katowice.

W kinie Światowid odbyły się seanse dedykowane seniorom , a na scenie Teatru Korez spektakl teatralny „Mianujom mie Hanka" - monodram w wykonaniu Grażyny Bułki, natomiast w siedzibie Teatru Bez Sceny, spektakl teatralny komedia E. Assous „Diabelski młyn".

Dzień później 26 września w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach odbyły się „Targi Seniora", czyli prezentacje pasji seniorów: rękodzieła, obrazów, wierszy i bajek członków grupy "Śląscy Seniorzy" na Facebooku.

em
Data publikacji: 28.09.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON