Radni przedłużyli o 10 lat program Opolska Rodzina

Podczas sesji 6 grudniarada miastaOpole przedłużyła o 10 lat program Opolska Rodzina. Jednocześnie poszerzono grono upoważnionych do korzystania z karty Opolska Rodzina o osoby niepełnosprawne.

Program Opolska Rodzina został wprowadzony w 2014 roku. W ramach programu rodzinom wychowującym jedno lub więcej dzieci w wieku poniżej 18. roku życia wydawane są specjalne karty. Na ich podstawie okaziciele kart mogą za symboliczną złotówkę korzystać z usług należących do miasta wybranych placówek kultury, sportu i rekreacji. W ciągu czterech lat do grona firm i instytucji udzielających różnego rodzaju ulg i udogodnień dla posiadaczy karty Opolska Rodzina przyłączyło się ponad sto podmiotów działających w stolicy regionu.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że nowa edycja karty Opolska Rodzina była szeroko konsultowana wśród mieszkańców miasta i przedstawicieli organizacji społecznych. Efektem tych rozmów było zarówno przedłużenie jej działania, jak i poszerzenie grona upoważnionych o osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

Co ważne, osoby z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym będą mogły korzystać z programu do 25. roku życia, a osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym - bez ograniczeń wiekowych wraz z opiekunem.

Wnioski o wydanie kart będzie można składać od 10 grudnia w Miejskim Centrum Świadczeń. Oprócz karty Opolska Rodzina w mieście obowiązuje Opolska Karta Seniora, którą mogą otrzymać kobiety po ukończeniu 60, a mężczyźni 65 lat życia. (PAP)

Marek Szczepanik

Data publikacji: 07.12.2018 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.