VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej w Katowicach

W gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach 30 listopada odbyły się VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej pod hasłem "Jeśli pomagać – to wspólnie".

W tym roku gościem spotkania był Jan Mela, polski podróżnik i działacz społeczny, założyciel fundacji „Poza Horyzonty". - Staram się dzielić z ludźmi swoimi doświadczeniami, i tymi pięknymi, i trudnymi. Wierzę w to, że nic nie dzieje się bez przyczyny i często te trudne momenty w naszym życiu są trampoliną, która pozwala nam się wybić i nie żyć w świecie wymówek, bo niepełnosprawność czasem bywa właśnie wymówką. Mimo naszych ułomności można żyć aktywnie i szczęśliwie, akceptować swój los, spotykać mądrych ludzi i realizować swoje marzenia. Pamiętajmy, że trudności są źródłem naszej siły – powiedział podczas konferencji Jan Mela.

W spotkaniu wzięli udział niepełnosprawni, ich pełnomocnicy, dyrektorzy powiatowych centrów pomocy rodzinie, członkowie wojewódzkiej fundacji społecznej, dyrektorzy szpitali oraz mieszkańcy województwa.

- To spotkanie poświęcone będzie temu, jak zdobywać nasze cele i jak spełniać marzenia. Ważna jest dla nas otwartość na państwa potrzeby. Środowisko osób niepełnosprawnych jest nam szczególnie bliskie, a samorząd województwa śląskiego jest do państwa dyspozycji – zaznaczyła Barbara Daniel, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Dodajmy, że Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje wiele przedsięwzięć na rzecz tego środowiska, a najbliższe z nich to świąteczny kiermasz wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością.

Zobacz galerię...

Info: slaskie.pl, fot. Witold Trolka
Data publikacji: 03.12.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.