Data dodania: 14.01.2017

Poznaj alpaki podczas Dnia Otwartego w Ośrodku Koparka

W sobotę 14 stycznia, podczas Dnia Otwartego Ośrodka Koparka można było poznać mylone z lamami alpaki. - Obcowanie z tymi zwierzętami zmniejsza lęk i stres, a zwiększa zaufanie - mówi PAP Life Przemysław Chojnacki z pierwszego w Warszawie miejsca oferującego alpakoterapię.

Jak przekonuje PAP Life Przemysław Chojnacki - właściciel placówki – alpako terapia jest kierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

- Wielu dorosłych skarży się na negatywne skutki aktywnego trybu życia. Obcowanie z alpaką zmniejsza lęk, stres i zwiększa zaufanie. Nawet kilka minut przebywania w ich towarzystwie pozytywnie wpływa na samopoczucie. Kontakt z nimi w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci, dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny oraz pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą. Pod tym względem pełni funkcję wychowawczą, a także resocjalizacyjną – mówi PAP Life Chojnacki.

Co więcej, terapia alpakami polecana jest szczególnie osobom z nerwicą, zaburzeniami lękowymi i depresją, autyzmem, ADHD oraz zespołem Downa.

Podczas Dnia Otwartego placówki przy ul. Strzygłowskiej 61 można było skonsultować się z alpakoterapeutą oraz zobaczyć przykładowe ćwiczenia integracji sensorycznej. (PAP Life)

pau/ jbr/

Data publikacji: 14.01.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON