Data dodania: 06.03.2017

Tydzień Zdrowia Psychicznego w Katowicach

Warsztaty poświęcone zaburzeniom psychicznym, najnowszym metodom terapii i indywidualne konsultacje przygotowali dla zainteresowanych organizatorzy rozpoczętego 6 marca Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Katowicach.

Wydarzenie w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką zdrowia psychicznego, pomocą psychologiczną, nowymi nurtami i trendami w udzielaniu wsparcia psychologicznego.

Z inicjatywą wystąpił śląski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

- Wciąż spotykamy się z bardzo dużą stygmatyzacją osób chorych psychicznie. My staramy się edukować, prowadzimy m.in. warsztaty w szkołach, gdzie pokazujemy uczniom, że problemy psychiczne są, że mózg może chorować jak każdy inny narząd i jest to choroba, z którą należy sobie radzić, a najlepszym sposobem pomocy dla osoby chorej psychicznie jest wsparcie, jakie może otrzymać od swoich bliskich, od rodziny"– powiedziała podczas konferencji prasowej Agnieszka Hoffmann z IFMSA–Poland.

- Warsztaty, które proponujemy, potencjalnie mogą poszerzyć perspektywę osób biorących w nich udział, a więc skonfrontować z pewnymi trudnościami, problemami, a jednocześnie pokazać techniki pracy współcześnie coraz częściej stosowane – dodała Maria Flakus z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego potrwają do 10 marca. Są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. (PAP)

lun/ mrt/

Data publikacji: 06.03.2017 r.

 


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON