Data dodania: 07.04.2017

Polacy są coraz grubsi

Otyłość jest chorobą śmiertelną. Blisko 60 proc. dorosłych Polaków zmaga się z nadwagą, tj. 60 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. Niestety także systematycznie rośnie – wcale już nie mały – odsetek uczniów z nadwagą. 

Złe nawyki jedzenia, brak ruchu i w ogóle jakiejkolwiek aktywności fizycznej z pewnością spowodują u nich otyłość w krótkim czasie. Już teraz w Europie w grupie 11-latków polskie dzieci są najbardziej otyłe!

Realnym zagrożeniem są dla nich cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, udary, choroby nowotworowe i wiele innych.

Problem w równej mierze dotyczy również osób z niepełnosprawnościami. Oprócz sportowców czynnie uprawiających jakąś dyscyplinę sportową niewiele z nich świadomie dba o swoją kondycję i zdrową, szczupłą sylwetkę. Wszyscy oni wymagają indywidualnego podejścia, terapii i motywacji oraz psychologicznego wsparcia.

Do wcale nierzadkich należy obrazek, gdy mocno już niemłoda mama pcha np. wózek ze swoim dużym otyłym synem. Za rok, dwa ona – coraz bardziej krucha – nie da rady dopchać wózka z jeszcze „większym” synem choćby do pobliskiego ośrodka zdrowia. W domu już nie pomoże nawet przy codziennych czynnościach, bo to przerośnie jej możliwości.

Doskonale zadbać o to może np. unikatowy program GACA SYSTEM, będący skuteczną metodą opanowania otyłości. Jest to kompleksowe rozwiązanie stworzone przez Konrada Gacę, na które składają się cztery uzupełniające się elementy: odpowiednio opracowany, indywidualny system żywienia, system treningowy (również dobrany do indywidualnych potrzeb i możliwości), właściwie dobrana suplementacja i motywacja.

Co daje GACA SYSTEM? Po pierwsze odchudza z tkanki tłuszczowej a nie z mięśni; po drugie poprawia metabolizm i strukturę ciała a także wzmacnia odporność organizmu i - co ważne - zabezpiecza przed efektem jo-jo.
W Polsce działają już ośrodki terapii otyłości i nadwagi GACA CENTRUM w Warszawie (dwa), Gdańsku, Lublinie, Zamościu, Poznaniu i od 14 stycznia br. w Katowicach.

Więcej o systemie i leczeniu otyłości na: www.gacasystem.pl

IKa

Data publikacji: 07.04.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON