Data dodania: 08.05.2017

WalkCamp – obóz nauki chodu

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, która od ośmiu lat wspiera osoby po wypadkach, organizuje pierwszy w Polsce obóz nauki chodu "WalkCamp" dla osób po amputacji kończyny dolnej. Odbędzie się on w terminie 22-26 czerwca w Myślenicach, a weźmie w nim udział 10 podopiecznych fundacji.

Nauka prawidłowego chodzenia z protezą jest bardzo ważna, nieumiejętne poruszanie się często prowadzi do nabierania szkodliwych nawyków mogących doprowadzić do skrzywień kręgosłupa, nierównomiernego rozwoju mięśni.
Celem Walk Camp jest m.in. rozbudzenie świadomości u osób chodzących na protezie o konieczności regularnych specjalistycznych i fizjoterapeutycznych konsultacji.
Na czterodniowym obozie wyjazdowym 10 podopiecznych Fundacji z protezą po amputacji na poziomie uda pod okiem protetyków i fizjoterapeuty będą wykonywali ćwiczenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie np. chodzenie po schodach czy krzywym chodniku. Każdy uczestnik otrzyma indywidualną listę zaleceń aby prawidłowo poruszać się i pokonywać nieprawidłowe nawyki. Ponadto otrzyma odpowiedź na pytania: Czy chodzi prawidłowo? Czy błędy wynikają ze sprzętu, czy raczej z braku umiejętności i zaufania do protezy? Będzie również możliwość rozmowy z psychologiem o codziennych trudnościach, problemach, wyzwaniach, relacjach rodzinnych i swoich emocjach.
WalkCamp to także okazja do integracji osób z tymi samymi problemami i sposób wyjścia z poczucia osamotnienia i wyizolowania.
Koszt WalkCampu wynosi 30 tys. zł. Fundacja prowadzi zbiórkę na ten cel. Pomagać można poprzez www.walkcamp.pl.

kat
Data publikacji: 08.05.2017 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.